Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu izlaiduma koncerts

Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu izlaiduma koncerts
Publicitātes foto
06-05-2013 A+ A-
Trešdien, 15. maijā, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā notiks ikgadējais Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņu koncerts, tradicionāli sniedzot iespēju skatītājiem iepazīt jaunos baleta māksliniekus, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LNO pārstāve Ieviņa Ancena.

Koncertā piedalīsies pieci jaunie dejotāji, kuri šogad absolvēs baletskolu. Pedagogu Regīnas Kaupužas un Mariana Butkeviča vadībā viņi savu talantu un profesionalitāti apliecinās sagatavotajās horeogrāfiskajās miniatūrās, baletu fragmentos, pas de deux, variācijās un atsevišķos koncertnumuros.

Uz skatuves kāps Kristaps Jaunžeikars, kurš baleta mākslu Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā sācis apgūt tikai pirms četriem gadiem. Neņemot vērā to, puisim raksturīgā mērķtiecība un mīlestība uz kustību, deju (jo īpaši klasisko baletu) ļāvusi īsā laikā attīstīt talantu un lieliski apgūt klasiskā baleta dejotāja prasmes. Ne velti Kristaps jau veiksmīgi uzņemts Latvijas Nacionālā baleta trupā.

Uzstāšanās plašākas publikas klātbūtnē nebaidīs arī jauno baleta mākslinieci Elīnu Agajevu: talants un īpašais šarms 2010. gadā viņai palīdzējis iegūt 3. godalgu VIII Starptautiskajā dejas konkursā Spoleto (Itālija), bet 2012. gadā kļūt par diplomandi Starptautiskā horeogrāfijas vidusskolu konkursā Biškekā (Kirgizstāna).

Tāpat koncertā varēs novērtēt Viktorijas Čaikovas kustību vieglumu, Jolantas Agapovas mērķtiecīgā un neatlaidīgā darba rezultātu – izpildījuma precizitāti un sievišķīgumu, bet Annas Romenkovas emocionāli romantiskais dejojums atklāsies viņas pašas veidotajā horeogrāfijā.

Lai jauno baleta mākslinieku prasmes izpaustos pēc iespējas daudzpusīgāk un radošāk, īpaši šim koncertam radīts jauns horeogrāfisks darbs „Baleta stunda”, skatītājiem atklājot klasiskā baletdejotāja tapšanas noslēpumus. Tāpat izveidotas arī jaunas oriģinālas horeogrāfiskas miniatūras. Savukārt jauno dejotāju spējas pasaules klasikā būs iespējams novērtēt izcilākajos Pas de deux un Pas de trois no Č. Punji, R. Drigo, P. Čaikovska un L. Minkusa baletiem.

Kopā ar pieciem jaunajiem baletdejotājiem savu varēšanu un dejotprieku rādīs arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas vidējo un jaunāko klašu audzēkņi īpaši viņiem veidotajās horeogrāfijās.

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas LNO kasēs, Aspazijas bulvārī 3, internetā, kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Biļešu cena: Ls 3–15.

Savukārt tos bērnus, kuri beiguši 3. un 4. klasi un savu nākotni vēlas saistīt ar baleta mākslu, Rīgas Horeogrāfijas vidusskola aicina uz uzņemšanas iestājpārbaudījumiem, kas notiks 3. jūnijā no plkst. 10.00 Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā, Kalnciema ielā 10/12. Papildu informāciju par iestājpārbaudījumiem var iegūt, piezvanot pa tālruni 67615339, kā arī apmeklējot RHV mājaslapu www.rhv.lv.

0 komentāri

Komentāru nav