JRT pirmizrādi piedzīvos Andras Neiburgas „Stum, stum”

JRT pirmizrādi piedzīvos Andras Neiburgas „Stum, stum”
Publicitātes foto
08-05-2014 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē 8. maijā pirmizrādi piedzīvos Ģirta Ēča jauniestudējums „Stum, stum”, kas veidots pēc Andras Neiburgas tāda paša nosaukuma stāstu krājuma.

Izrādes māksliniece ir Katrīna Neiburga. Izrādē piedalās aktieri Elita Kļaviņa un Andris Keišs.

„Krāsa un skaņa jau pasaulē bija, no paša sākuma bija un varbūt vēl arī pirms tā; ar tiem nevarēja izteikt neko vairāk vai citādu, kā pasaule ir. Bet vārds eksistēja tikai cilvēku galvās, tā bija pilnīga abstrakcija, tas radīja no nekā un nezin ko, un tā iespējas varēja sniegties tālu aiz dabiskā un pašsaprotamā robežām.” Šīs rindas ir fragments no Andras Neiburgas stāsta „El ninjo”.

Stāstu krājums „Stum, stum” „Valtera un Rapas” apgādā iznāca 2004. gadā. Tajā iekļauti labākie rakstnieces īsprozas paraugi no deviņdesmito gadu pirmās puses.

„Tā ir brīžiem liriska, izjusta un sievišķīgi emocionāla, brīžiem sadzīviski groteska un skarbi ironiska proza. Formāli krājumu raksturo izvēlētais moto – kāds fotogrāfa Anrī Kartjē Bresona izteikums, ka katrā momentā eksistē īpašs izšķirošs mirklis, kurā visas lietas atrodas stāvoklī, kas uzskatāms par tā momenta būtību. Katra fotogrāfa sapnis ir noknipsēt tieši tajā sekundes simtdaļā,” tā par grāmatu rakstīja tās izdevēji.

Izrādes režisors Ģirts Ēcis par jauniestudējumu saka: „Izrādē izmantotie stāsti ir psihodramatisks ceļojums, kuru lasot vai redzot, cilvēks attīrās. Viņš sevi redz no malas savā vienkāršībā, smieklīgumā un naivumā. „Stum, stum” ir ceļojums cilvēka iekšējā labirintā – nav zināms, vai vispār tam ir kādas robežas.”

Savukārt aktrise Elita Kļaviņa piebilst: „Ir mirkļi, kad sāpes un laime, pagātne un tagadne, zaudējumi un cerības eksistē vienlaikus. Šī sajūtu vienlaicība. To varētu nosaukt, ja tā varētu teikt un ja nebūtu kauns, par pieauguša cilvēka pasaules izjūtu. Manuprāt, par to ir A. Neiburgas grāmata, un, cerams, būs arī mūsu izrāde.”

Tuvākās izrādes: 9., 10. maijā (biļetes izpārdotas), 17., 18. maijā, 3., 4., 11. un 13. jūnijā.

Biļetes uz izrādi nopērkamas Jaunā Rīgas teātra kasē (Lāčplēša iela 25) vai internetā www.biletes.1188.lv.

0 komentāri

Komentāru nav