„Positivus” programmā – „The Horrors”, „Cherub” un Just Blaze

„Positivus” programmā – „The Horrors”, „Cherub” un Just Blaze
Publicitātes foto . „The Horrors”
08-05-2014 A+ A-
Joprojām tiek papildināta šā gada „Positivus” festivāla lielo skatuvju programma. Dalību apstiprinājusi grupa „The Horrors”. Savukārt „Red Bull Music Academy” galvenie vārdi šogad būs A-Trak un Just Blaze, „Rīga 2014” kultūras portālu informēja „Positivus Music” pārstāve Linda Igolniece.

Britu grupa „The Horrors” izdod savus albumus sadarbībā ar ievērojamāko Apvienotās Karalistes ierakstu kompāniju „XL Recordings”, kuras paspārnē vienmēr ir bijuši salīdzinoši nedaudzi, bet tikai paši ietekmīgākie un lielākie vārdi mūzikā, piemēram, Džeks Vaits (Jack White), Adele, „The Prodigy”, Beck, „Radiohead”, „The White Stripes”, Dizzee Rascal, M.I.A., „Vampire Weekend” u. c. „The Horrors” 7. maijā laidusi klajā savu jaunāko albumu „Luminous”, kas britu presē jau paguvis tikt novērtēts kā šā gada labākais ieraksts.

Savukārt „Red Bull Music Academy” skatuves galvenais mākslinieks, kanādiešu dīdžejs A-Trak jau 15 gadu vecumā ir kļuvis par visu laiku jaunāko DMC pasaules čempionu, ir pirmais visu trīs nozīmīgāko pasaules dīdžejošanas titulu ieguvējs, ierakstu kompānijas „Fool’s Gold” īpašnieks un dibinātājs, grupas „Duck Souce” līdzdibinātājs un viens no atzītākajiem un populārākajiem dīdžejiem 21. gadsimtā. Atraktivitātes uz skatuves, regulārās komunikācijas ar publiku, izcilās ritma izjūtas, lielisko remiksu un tehnisko prasmju pie pults dēļ mūziķis neatstāj vienaldzīgu nevienu, kuram sanāk dzirdēt viņa uzstāšanos.

Pēdējo piecpadsmit gadu laikā nav daudz mūziķu, kuru ietekme uz hiphopa attīstību būtu bijusi lielāka nekā Just Blaze. Karjeras laikā amerikānis ir strādājis pie Jay-Z, Eminema, Snoop Dogg, Kanjes Vesta, Busta Rhymes, Rika Rosa, Dreika un daudzu citu reperu ierakstiem, kas novērtēti arī ar prestižo „Grammy” balvu. Viņš šobrīd ir viens no pieprasītākajiem repa producentiem pasaulē. Paralēli producēšanai Just Blaze regulāri rīko dažādas dīdžeju sacensības, meklē jaunos talantus, kā arī priecē klausītājus ar saviem setiem.

Elektropopa duets „Cherub” no ASV pilsētas Nešvilas paši savu mūziku dēvē par „astoņdesmito gadu funk un nākotnes popmūzikas seksīgo ārlaulības bērnu”, kas ir gana precīzs apgalvojums, jo funky ritmi šajā mūzikā sasaucas ar „popsīgiem bītiem”. Interesanti, ka ierakstos tik izjustie un pieklusinātie „Cherub” dzīvajā pārvēršas līdz nepazīšanai, atklājot klausītājiem pilnīgi citu savu šķautni – ļoti enerģisku, nevaldāmu un atraktīvu.

„Positivus” – lielākais populārās mūzikas festivāls Baltijā – jau astoto reizi notiks no 18. līdz 20. jūlijam Salacgrīvā.

Jau ziņots, ka „Positivus” festivālā šogad uzstāsies: „Kraftwerk”, Elija Goldinga, „The Kooks”, „Bastille”, Lora Mvula, „of Montreal”, „The 1975”, „Daughter”, „Elbow”, „Junip”, „Temples”, Anna Kalvi, MØ, „You Me At Six”, „Future Islands”, „Alunageorge”, „Nonono”, Čets Fakers, King Charles, „Kid Karate”, „Birth of Joy”, „K.Remonts”, „Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestris”, „The Sound Poets” un daudzi citi.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, „Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena palielināsies.

0 komentāri

Komentāru nav