Rīdzinieki aicināti nodot sveicienu Eiropas labākajiem koriem

Rīdzinieki aicināti nodot sveicienu Eiropas labākajiem koriem
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Foto no Pasaules koru olimpiādes ieskandināšanas pasākuma
08-05-2014 A+ A-
Piektdien, 9. maijā, kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraidē skatīties Eiropas izcilāko koru uzstāšanos Vīnē, vērot gatavošanos tiešraidei un sadziedāties ar Latvijas labākajiem koriem, kā arī nodot videosveicienu Eiropai, kad tiešraidē no Vīnes pieslēgsies Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai.

Kultūras vasarnīcā skatītāji aicināti pulcēties jau no plkst. 19.00, kad notiks muzikāla saruna ar diriģentu, 8. Pasaules koru olimpiādes māksliniecisko vadītāju Romānu Vanagu. Savukārt plkst. 21.00 Esplanādē Latvijas kori Vīnes koncertu iesildīs sadziedoties. Sadziedāšanās pasākumā piedalīsies Babītes pagasta jauniešu koris „Maska”, Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris „Austrums”, Rīgas kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” jauniešu koris „Balsis” un Emīla Dārziņa jauktais koris. Šie kori ar divām latviešu tautasdziesmām TV tiešraidē no Rīgas sveiks festivāla dalībniekus uz skatuves Vīnes rātslaukumā un TV skatītājus Eiropā.

LTV Esplanādei pieslēgsies plkst. 22.05, bet plkst. 22.20 LTV tiešajā ēterā sāksies Eiropas dienai veltītais koncerts no Vīnes. Latviju Eiropas jaukto koru koncertā „Eiropa dzied!” pārstāvēs nacionālā konkursa uzvarētājs koris „Sōla”, kura mākslinieciskais vadītājs un diriģents Kaspars Ādamsons no Vīnes stāsta: „Esam ārkārtīgi pagodināti pārstāvēt Latviju Vīnē un demonstrēt mūsu valsts kormūzikas kvalitāti un tradīcijas, uzstāties uz lielās „Festwochen” skatuves, dziedāt slavenā diriģenta Korneliusa Meistera vadībā kopā ar visu dalībvalstu koriem un slaveno Arnolda Šēnberga kori Vīnes Radio simfoniskā orķestra pavadībā.”

„Šobrīd, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta un Pasaules koru olimpiādes mājvieta, ir svarīgi vēlreiz Eiropai un visai pasaulei atgādināt par Latvijas koru augsto māksliniecisko kvalitāti un unikālo Dziesmu svētku tradīciju. Ļoti ceru, ka projekts „Europa Sings!” („Eiropa dzied!”) turpmāk kļūs par ikgadēju pasākumu, parādot dažādu valstu kora mūzikas krāsainību,” pauž Romāns Vanags.

Krāšņais koncerts Vīnē, kurā piedalīsies labākie jauktie amatieru kori no Lietuvas, Somijas, Horvātijas, Bulgārijas, Francijas, Vācijas, Austrijas un Latvijas, atklās prestižās Vīnes mūzikas festivāla nedēļas un tiks pārraidīts visās minētajās dalībvalstīs.

Eiropas valstu labāko jaukto koru sadziedāšanās pasākumu Eiropas Raidorganizāciju apvienība rīko ar mērķi aktualizēt Eiropas koru kultūras tradīcijas iespējami plašākā auditorijā, veicinot sadarbību un stimulējot vēlmi izzināt dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu.

Projektu „Europa Sings!” Latvijā rīko nodibinājums „Rīga 2014”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Latvijas Televīzija. Pārraides nodrošināšana notiek sadarbībā ar Austrijas sabiedrisko televīziju „ORF”.

Video pieteikumu vari noskatīties šeit:

0 komentāri

Komentāru nav