Atklās izstādi „Pasaule cepurē” un Pasaules cepuru muzeju

Atklās izstādi „Pasaule cepurē” un Pasaules cepuru muzeju
Publicitātes foto
08-05-2014 A+ A-
20. maijā izstāžu zālē „Ritums” (Jaunielā 29a) tiks atklāta Pasaules galvassegu autorizstāde, kur varēs apskatīt galvassegas no Āfrikas, Āzijas, Eiropas un ASV, kā arī cepures, šalles, maskas, kas izgatavotas no koka, kauliem, un pat cilvēka matiem.

Tautu tradīciju bagātību galvassegās uz Rīgu atvedīs Maskavas zinātnieks un ceļotājs Kirils Babajevs, tāpat drīzumā – 3. jūlijā  – „klusajā centrā” Vīlandes ielā 7 durvis vērs jauns, interaktīvs muzejs – „Pasaules cepuru muzejs”. 

Te būs apskatāmas galvassegas, kas vienmēr bijušas tautas tērpa kvintesence, kas atspoguļo tautas tradīcijas un kultūru. Muzejā apmeklētājs varēs iepazīties ar pasaules tautu tradicionālajām cepurēm: seni apzeltītie „kokošņiki”, kroņi, rotāti ar dārgakmeņiem, maģiskās afrikāņu ķiveres-maskas un iespaidīgas Āzijas šamaņu cepures, no liepkoka mizas darinātas galvassegas un no cilvēku matiem izgatavotas cepures.

Kolekcijas pamatlicējs ir ievērojamais Maskavas zinātnieks un ceļotājs Kirils Babajevs, kurš uz Rīgu atvedis simtiem dažādu galvassegu, kas pārstāv daudzu aizejošo vai izzudušo etnosu kultūru.  

Pasaules cepuru muzejā šīs cepures varēs ne tikai aplūkot, bet arī nofotografēt un uzlaikot. Savukārt tie, kas vēlas iedziļināties galvassegu vēsturē un iemācīties pīt vainagus un darināt cepures, tiks laipni aicināti uz muzejā rīkotajām speciālistu lekcijām un meistarklasēm, kas notiks latviešu, krievu un angļu valodā. Tāpēc aicinām pieaugušos un bērnus doties pasaules ceļojumā mūsu muzejā.

0 komentāri

Komentāru nav