Liepājas teātra izrāde „Spēlē, Spēlmani!” – pēdējo reizi

Liepājas teātra izrāde „Spēlē, Spēlmani!” – pēdējo reizi
Ziedonis Safronovs
05-05-2013 A+ A-
Sestdien, 11. maijā, plkst. 18.00 Liepājas teātris atvadīsies no likteņspēles „Spēlē, Spēlmani!”. Šajā vakarā izrāde tiks spēlēta divdesmito un pēdējo reizi! Režisors Valdis Lūriņš izrādi iestudēja 2011. gada aprīlī – gadā, kad tika svinēta dzejnieka Aleksandra Čaka 110. dzimšanas diena.

Iestudējums veidots dzejas teātra tradīcijāar Čaka daiļrades palīdzību atklāts gan dzejnieka dzīves gājums, gan sarežģītais mākslas darba radīšanas process, gan laikmets un latviešu tautas liktenis. Iestudējums tapis, aptverot lielu Čaka daiļrades daļudzeju, poēmas, stāstus, to visu papildina Imanta Kalniņa mūzika.

 

Šis iestudējums nozīmīgs un ļoti mīļš ir aktierim Kasparam Kārkliņam, kurš par šo lomu saņēma 2010./2011. gada „Spēlmaņu naktsbalvu nominācijā Gada jaunais skatuves mākslinieks. Par viņa darbu iestudējumā teātra zinātniece Silvija Radzobe teikusi: „Jaunais aktieris Kaspars Kārkliņš piešķir negaidītu dziļumu un noslēpumainību shematiski uzrakstītajam idealizētā dzejnieka tēlam.

Viņā norit nepārtraukta intensīva iekšējā darbībavēlēšanās saprast pasauli un sevi. Intonācijas delikāti maigas, jautājošas, izbrīna pilnas. Ja pat reālais Čaks tāds nebija, es varu un pat gribu pieņemt, ka viņš bija tieši tāds.”

Pārējās lomās: Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Everita Pjata, Ilze Jura, Sigita Jevgļevska u .c.

 

Šajā vakarā teātrī ieradīsies arī raidījuma „Teātris. zip” komanda, lai iemūžinātu izrādi televīzijas arhīvā un to varētu noskatīties visas Latvijas iedzīvotāji!

„Tas ir dinamisks un vizuāls teātris, ceru, ka skatītājs ļausies Čaka domas un emociju pavedienam,” iestudējot izrādi, akcentēja režisors V. Lūriņš, vēl piebilstot, „mēs ceram, ka ar savām sirdīm būsim kaut mazliet pietuvojušies Čaka lielajai, pukstošajai sirdij.”

„Kāpēc es esmu Čaks?

Tāpēc, ka esmu traks.”

0 komentāri

Komentāru nav