Džeza leģendas Daniela Kramera koncerta tiešraide

Džeza leģendas Daniela Kramera koncerta tiešraide
Publicitātes foto . Daniels Kramers
06-05-2013 A+ A-
7. maijā plkst. 19.00 mākslas programmas „Tête-à-Tête 20 epizodēs” ietvaros Latvijas Radio programmā „Klasika” izskanēs Krievijas instrumentālā džeza leģendas, Maskavas konservatorijas džeza improvizēšanas klases dibinātāja, aktīva koncertmākslinieka un džeza virtuoza Daniela Kramera koncerta „Džeza spēles” tiešraide no Latvijas Radio 1. studijas. Koncertā piedalīsies arī Māris Briežkalns (sitamie instrumenti) un Toivo Unts (kontrabass, Igaunija).

Savukārt 8. maijā plkst. 12.00 pianists sniegs atklāto bezmaksas meistarklasi Latvijas Mūzikas akadēmijas Kamerzālē, vērot meistarklasi aicināti visi interesenti. Koncerts un meistarklase notiek Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programmas „Tête-à-Tête 20 epizodēsietvaros.

Daniels Kramers ir viens no krievu džeza skatuves vadošajiem mūziķiem, unikāls pianists un komponists, arī vairāku Krievijas džeza festivālu mākslinieciskais vadītājs un džeza izpildītāju konkursu organizētājs. Pasaulē viņa spēles meistarību novērtē visās džeza mūzikas stilistikās, sākot no tradicionālā džeza līdz avangardam. Jau 1988. gadā sācis aktīvu starptautisku koncertdarbību, kas iekļauj gan solokoncertus, gan sadarbību ar pasaulslaveniem simfoniskajiem orķestriem, dalību starptautiskos džeza un akadēmiskās mūzikas festivālos, arī kopīgus projektus ar daudz Eiropā atzītu džeza mākslinieku. Viņa koncerti  notikuši Francijā, ASV, Spānijā, Austrālijā, Čehoslovākijā, Itālijā, Zviedrijā, Ungārijā, Polijā, Austrijā, Vācijā, Somijā, Ķīnā, Āfrikas un Centrālamerikas valstīs.

Daniels Kramers ir Maskavas Valsts konservatorijas mācībspēks un Džeza improvizācijas klases dibinātājs, kā arī Maskavas Moderno mākslu universitātes Džeza katedras vadītājs. 1995. gadā uzsācis koncertciklu Džeza mūzika klasiskajās koncertzālēs, kas turpina pulcēt klausītājus lielākajās Krievijas akadēmiskās mūzikas koncertu norises vietās. Maestro Daniels Kramers 2012. gadā  ieguvis Krievijas Tautas skatuves mākslinieka nosaukumu.

Koncerta tiešraidē piedalīsies arī Māris Briežkalns (sitamie instrumenti) un Toivo Unts (kontrabass, Igaunija).

„Tête-à-Tête 20 epizodēs” apvieno Borisa un Ināras Teterevu atbalstītus mākslas un izglītības projektus. No 2. maija līdz 4. jūnijam māksla virmos Rīgas izstāžu, koncertu, teātru zālēs, Latvijas Nacionālajā operā un Rundāles pilī, kā arī tiešraidēs radio un televīzijā.

0 komentāri

Komentāru nav