Eiropas jauniešu filmu konkursā uzvar „Zigzag puika”

Eiropas jauniešu filmu konkursā uzvar „Zigzag puika”
Publicitātes foto . uzvarētājfilmā vienu no galvenajām varonēm atveido slavenā aktrise Izabella Roselīni.
5. maijā notikušajā Eiropas jauniešu filmu dienā trīs finālam izvirzīto filmu konkurencē uzvaru izcīnījusi holandiešu režisora Vinsenta Bala piedzīvojumu filma „Zigzag puika”. Balsošanā pirmoreiz bija iesaistīti arī Latvijas jaunieši.

Eiropas jauniešu filmu diena sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju vienlaikus norisinājās deviņās Eiropas pilsētās, tostarp Rīgā, kinoteātrī „Splendid Palace”, piedāvājot noskatīties trīs filmas. Visi skatītāji varēja kļūt par Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu auditorijas žūrijas dalībniekiem un noteikt uzvarētāju. Jaunieši vecumā no 12 līdz 14 gadiem par trim konkursa fināla filmām – uzvarējušo „Zigzag puiku”, kā arī franču režisora Patrisa Lekonta animācijas filmu „Veikals pašnāvniekiem” un vācu režisora Bernda Zahlinga filmu „Kājām gaisā”, – balsoja ne tikai Rīgā, bet arī Kopenhāgenā (Dānija), Erfurtē (Vācija), Izolā (Slovēnija), Londonā (Lielbritānija), Sofijā (Bulgārija), Turīnā (Itālija), Valletā (Malta) un Vroclavā (Polija).

Pirms balsošanas par katru filmu notika publiska diskusija. Rīgā to vadīja mūziķis un TV3 raidījuma „Kinomānija” vadītājs Kaspars Zlidnis. Visās pilsētās kopā nobalsoja 600 jauniešu, un pēc seansiem ar video konferences palīdzību notika rezultātu apkopošana. Uzvarētājs tika paziņots Erfurtē, kur vācu žūrijas pārstāvji – Liza (14) un Nīls (13) – pasniedza balvu Vinsentam Balam, kurš video tiešraidē pateicās žūrijām visās pilsētās, visiem, kas piedalījās filmas tapšanā, savai ģimenei un jo īpaši saviem bērniem.

Šāds pasākums Eiropā notika jau otro reizi, un šoreiz tā tapšanā piedalījās Nacionālais Kino centrs un astoņi tā partneri iesaistītajās valstīs.

Filmas „Zigzag puika” reklāmas rullītis:

0 komentāri

Komentāru nav