„Horizontu meklējot” radošās laboratorijas – priekam

„Horizontu meklējot” radošās laboratorijas – priekam
Ieva Kulakova . Gundega Evelone, Jānis Filipovičs, Edgars Jurjāns
07-05-2013 A+ A-
11. maijā no plkst. 16.00 līdz 21.00 Totaldobžes mākslas centrā VEF teritorijā notiks starptautiskās izstādes „Horizontu meklējot” radošās laboratorijas darbs, kas būs veltīts priekam un kurā piedalīsies mākslinieki Gundega Evelone, Jānis Filipovičs, Edgars Jurjāns, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Eksperimenta princips ir vienkāršsmākslinieki iet radošās laboratorijas telpā un rada savus darbus noteiktā secībā, respektējot un ievērojot visu iepriekš telpā esošo. Sagatavotā ekspozīcija skatītājiem top atvērta vienu dienu. Pēc ekspozīcijas apskates skatītāji tiek intervēti, lai iegūtu precīzāku kopainu un saņemtu atbildes uz mākslinieku un kuratores jautājumiem. Šīs reizes ideja pamatā ir saistīta ar mākslinieka darbu ar telpu, jo tieši tās respektēšana lielā mērā ir mākslas iedarbības pamatā.

Turklāt prieks mākslā lielākoties ir saistīts ar profesionālu izdošanos.

Prieka eksperimentā piedalīsies mākslinieki Gundega Evelone, Jānis Filipovičs un Edgars Jurjāns.

Starptautiskā laikmetīgā mākslas izstāde „Horizontu meklējottiek organizēta Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmas „Okeāna alkasietvaros. Izstādes uzmanības centrā ir mākslas meklējošais raksturs, kas saistīts ar mākslas būtībutiekšanos pēc ideāla, vēlmi atrasties neizzinātajos krustpunktos. Izstādes kuratore ir Ieva Kulakova.

2012. un 2013. gadā notiek izstādes „Horizontu meklējotradošās laboratorijas darbi, ietvaros tiek pārbaudītas un sagatavotas konkrētas mākslinieciskas idejas izstādes „Horizontu meklējotvajadzībām.

Radošā laboratorija ir platforma īslaicīgiem mākslinieku kopprojektiem, kas izveidota, lai stimulētu dažādu mākslas nozaru ciešāku sasaiti.

Šādi tiek pētīta mākslas iedarbība un rasts atbilstošs darbu eksponēšanas veids, un meklēti mākslas iedarbības aspekti. „Prieks” ir jau ceturtais laboratorijas darbs no iecerētajiem septiņiem.

Radošās laboratorijas tiek rīkotas, kuratorei Ievai Kulakovai sadarbojoties ar māksliniekiem Lauri Prikuli un Kasparu Lielgalvi, pēc kārtas atbildot par katra nākamā eksperimenta organizēšanu.

0 komentāri

Komentāru nav