Koris „Kamēr...” aicina uz unikālu pasaules pirmatskaņojumu

Koris „Kamēr...” aicina uz unikālu pasaules pirmatskaņojumu
Ansis Starks . Koris "Kamēr..."
07-05-2013 A+ A-
Šā gada 25. un 26. maijā Tabakas fabrikā notiks pasaules pirmatskaņojums amerikāņu komponista Džona Lutera Adamsa ( John Luther Adams) lielformāta darbam „Svētā vēja dziedājumi”, ko pasūtījis koris „Kamēr...” un tā mākslinieciskais vadītājs Jānis Liepiņš, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kora menedžere Kristīne Zvirbule.

Kompozīcija paredz dziedātāju pārvietošanos telpā, kā arī dažādu sastāvu – pilna kora, kora grupu un solistu izmantošanu. Atbilstoši skaņdarba filosofijai un komponista iecerei,iestudējums tiks veidots, balstoties uz gaismu un lāzerprojekciju scenogrāfiju.

„Apzinoties cilvēka balss neapgūtās robežas, komponists iekļāvis dziedājumus putnu, vēja u.c. dabas parādību balsīs, veidojot skaņu un vizuālās gleznas dabas varenības un neatkārtojamā daiļuma atspoguļošanai,” raksta Zvirbule.

Kā uzsver kora pārstāve, darbs ir neparasts ar to, ka lielā forma rakstīta tieši korim un to papildinās pavisam neliela sitaminstrumentu partija. Ņemot vērā, ka skaņdarbam nav teksta (tas rakstīts kā vokalīze), šis darbs būs starptautiski konvertējams un saprotams visur pasaulē.

„Reizē ar jauniem muzikāliem un skatuviskiem izaicinājumiem, „Kamēr...” vēlas sev un saviem klausītājiem atklāt radošo kvartālu brīnišķīgās iespējas arī klasiskās/ akadēmiskās mūzikas koncertu baudīšanā un šoreiz aicina uz korim vēl līdz šim neapgūtu telpu Tabakas fabriku,kuras industriālā vide pieļauj maksimāli radīt šim uzvedumam nepieciešamo atmosfēru,” raksta Zvirbule.

„Svētā vēja dziedājumi”jau tā sākotnējā iecerē ir rakstīts kā skatuvisks uzvedums un tā izpildīšanai ir nepieciešams īpašs iestudējums. Pasaules pirmatskaņojuma Tabakas fabrikā radošo komandu veido diriģents Jānis Liepiņš, jaunā operas režisore Margo Zālīte, oriģinālais mākslinieks un scenogrāfs Gints Gabrāns, bet vizuālo pasākuma dizainu – Ilmārs Blumbergs.

Korim „Kamēr...” un komponistam Džonam Luteram Adamsam šis ir jau otrais sadarbības projekts, pirmo reizi komponists bija uzaicināts piedalīties kora līdz šim lielākajā starptautiskajā projektā „Pasaules saules dziesmas” 2008. gadā, kad šim ciklam veltīja skaņdarbu „Četras saules debesīs”, kurš organiski iekļaujas arī jaunajā scēniskajā darbā „Svētā vēja dziedājumi”.

Koncerti notiks 25., 26. maijā plkst. 21:30  Tabakas fabrikā Miera ielā 58, ceturtā stāva zālē

Biļetes uz koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav