Atzinīgi vērtē mūsu darbu

Atzinīgi vērtē mūsu darbu
17-10-2012 A+ A-

No 15-17.oktobrim Rīga 2014 pārstāvji Briselē piedalās diskusijā par Eiropas kultūras galvaspilsētu vadības un finansu jautājumiem, pilsētu ilgtermiņa ieguvumiem, kultūras pieejamību un cilvēku dzīves kvalitātes vairošanu. Diskusija notiek konferences „Kultūra kustībā” (Culture in motion) ietvaros.

Līdz ar vairākiem bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvjiem diskusijā runāja Rīga 2014 programmas vadītāja Aiva Rozenberga. Rīgas pieredze raisīja jautājumus un diskusijas – augstu tika novērtēta ne visu kultūras galvaspilsētu īstenota prakse, ka komanda, kas veidojusi pilsētas kandidatūras pieteikumu, turpina darbu tās īstenošanā.

Liela atzinība tika izteikta Latvijas valdības un Rīgas pilsētas atbildīgajai pieejai, sniedzot iepriekš solīto finansiālo atbalstu kultūras galvaspilsētas gada sagatavošanai, tādējādi apstiprinot, ka Latvija un Rīga izprot daudzās iespējas, ko piedāvā kultūras galvaspilsētas statuss un Eiropas kultūras galvaspilsētas zīmola vērtība.

Konferences dalībnieki pozitīvi vērtēja arī Rīga 2014 „fiskālas atbildības politiku”, slēdzot līgumus tikai uz jau garantētu līdzekļu bāzes. Konferencē tika uzsvērts, ka Eiropas kultūras galvaspilsētu veiksmi nenosaka budžeta lielums, bet gan radītās pārmaiņas kultūras sfērā kopumā, stratēģiska plānošana ilgtermiņā un partneru auglīga sadarbība.

Katru gadu divas Eiropas pilsētas iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. Šī Eiropas Savienības iniciatīva aizsākās 1985.gadā, kad par pirmo kultūras galvaspilsētu kļuva Atēnas. 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu kļūs Rīga un Zviedrijas pilsēta Ūmeo.

Eiropas Komisija ir paudusi, ka Eiropas kultūras galvaspilsētu nominēšana ir viena no pamanāmākajām un sekmīgākajām iniciatīvām, kas popularizē Eiropas Savienības kultūras bagātību un daudzveidību, būtiski veicina pozitīvas pārmaiņas pilsētā.

Culture in motion mājas lapa: http://www.cultureinmotion.eu

0 komentāri

Komentāru nav