Rudens tumsu arī šogad kliedēs gaismas festivāls Staro Rīga

Rudens tumsu arī šogad kliedēs gaismas festivāls Staro Rīga
19-10-2012 A+ A-

Gaismas festivāls „Staro Rīga” šogad notiks no 15. līdz 18. novembrim. Četrus vakarus no vietas plkst. 18:00 pilsētā iedegsies desmitiem gaismas objektu, kas būs aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa. Ēku fasādes, tilti, pieminekļi un parki kļūs par gaismas un video tehnoloģiju izstādes objektiem un gaismas instalāciju ekspozīcijām.

Šī gada gaismas festivāla „Staro Rīga” koncepcija ir aicinājums ikvienam kļūt par gaismas meklētāju, pašam doties vērtību meklējumos. Skatītāji tiek rosināti neapmulst ikdienas informācijas pārbagātībā, un no vienkārša vērotāja kļūt par gaismas spēļu dalībnieku, lai pats sev atbildētu – kas dzīvē ir labs, kas slikts, kas izcils, kas varbūt augstu celts, bet bezvērtīgs savā būtībā.

Gaismas festivāla „Staro Rīga” realizācijā iesaistītas daudzas radošās apvienības un tehnisku risinājumu kompānijas. Lai izveidotu īpašus gaismas objektus, darbu ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku un ideju autori. Festivālā iekļauts gaismas kafejnīcu maršruts un Vides stendu gaismas objektu programma.

Šogad gaismas festivāls „Staro Rīga” notiks jau piekto reizi. To rīko nodibinājums Rīga 2014 un tas būs arī viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikumiem. Jau tagad „Staro Rīga” ir gaidīts un viens no iedzīvotāju vislabāk apmeklētākajiem pasākumiem Rīgā. Festivālu finansē Rīgas dome, finansiālu atbalstu projektu realizācijai sniedz daudzi sadarbības partneri.

Visa informācija par festivālu www.staroriga.lv

0 komentāri

Komentāru nav