Francijas duets „Helved Rüm” Totaldobžes mākslas centrā

Francijas duets „Helved Rüm” Totaldobžes mākslas centrā
Cécilia Davoine . grupa „Helved Rüm”
07-05-2013 A+ A-
Totaldobže mākslas centrā Rīgā 9. maijā ar savu pirmo uzstāšanos Latvijā viesosies elektroakustiskās mūzikas duets „Helved Rüm” no Francijas, kultūras portālu „Rīga 2014” informē mākslas centra pārstāvji.

„Helved Rüm” ir avangarda, elektroakustiskās un brīvās improvizācijas mūzikas duets no Parīzes, to veido brīvā džeza bundzinieks Džulijens Čamla un elektroakustiķis un skaņu mākslinieks Simons Henoks.

„Grupas mūzika sniedzas no organiskām un dzīvnieciskām sajūtām līdz masveidīgām un industriālai videi piederīgām enerģijas plūsmām. Brīvās improvizācijas ietvaros viņi pēta augstu klāstu dinamikas un skaņu blīvumu daudzējādību.”

„Tam pakārtotais skatuves uzstādījums ir šķietami vienkāršs un minimālistisks, proti, sitamie instrumenti un to radīto skaņu pārveide ar reālā laika datu apstrādi. Vienlaikus tas ir veids, kas ļauj un atklāj spēcīgu un neparastu mijiedarbību starp abiem mūziķiem,” raksta koncerta rīkotāji.

Pasākuma ievada daļu atklās latviešu mūziķis Jurijs Gagarins un grupa „Jeruzalemes dedzinātāji”.

Jurijs Gagarins ir improvizācijas spēles ģitārists no Liepājas, kurš darbojas laikmetīgās eksperimentālās un elektroakustiskās mūzikas laukos, par sevis virzītājspēku minot skaņu parādību un vienotu veselumu. 2011. gadā piedalījies mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts”, arī vairākos ārvalstu mākslinieku koncertos Rīgā.

„Jeruzalemes dedzinātāji” ir eksperimentālās rokmūzikas grupa no Rīgas. Tā dibināta 2012. gadā, un tās sastāvā kopīgajiem muzikālajiem mērķiem apvienojušies vairāki multiinstrumentālisti, kuri līdz šim, iespējams, bijuši plašāk zināmi no tādām dalības vai sadarbības pašmāju grupām un mūziķiem kā „Basta”, „Emily Rose”, „Nepilngadīgā Anna”, Oyaarss, Vonko un Varat.

Totaldobžes mākslas centrs atrodas Rīgā, Ūnijas ielā 8, korpuss 2. Koncerta sākums plkst. 21.00, ieejas maksa 3 lati jeb 5 „dobžiki”.

Atgādinām, ka 8. maijā Totaldobžes mākslas centrā notiks arī nākamais cikla „Kompass” pasākums, kurā par performanču mākslu stāstīs igauņu mākslinieki Mai Sota (Mai Soota) un Ēriks Alaloga (Erik Alalooga), bet par jauno mediju mākslu runās latviešu mākslinieki Rasa Šmite un Jānis Garančs.

0 komentāri

Komentāru nav