Eiropas dienā – Eiropas valstu virtuve pilsētas centrā

Eiropas dienā – Eiropas valstu virtuve pilsētas centrā
F64
07-05-2013 A+ A-
Eiropas dienā – 9. maijā – plkst. 12.00 Rīgas centrā pie Latvijas Nacionālās operas (Aspazijas bulvāris 3) visi rīdzinieki tiek aicināti uz Eiropas dienas branču, kurā varēs baudīt izcilus Eiropas valstu virtuvju ēdienus, kultūras portālu „Rīga 2014” informē aģentūras „Deep White” pārstāve Ilze Meirupska.

Brančs ir ēdienreize starp brokastīm un pusdienām. Tā izcelsme meklējama Lielbritānijā, taču nu jau tā kļuvusi par tradīciju visā Eiropā. Turklāt brančs ir ne tikai ap plkst. 12.00 servēta maltīte, bet arī iespēja nepiespiestā un dzīvespriecīgā atmosfērā pārrunāt sadzīves, darba, sabiedriskās un politiskās aktualitātes.

Pasākuma programmā paredzēta ne tikai Eiropas Savienības dzimšanas dienas svinēšana un  Eiropas kulināro reģionu izcilāko ēdienu degustācijas, bet arī labāko šefpavāru meistarklases un paraugdemonstrējumi.

Pasākumā piedalīsies: Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere un Kārlis Šadurskis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Ar pavārmākslas paraugdemonstrējumiem pasākumā pārsteigs Valters Zirdziņš, „Valtera restorāns” vadītājs, Normunds Baranovskis, „Rimi” veselīgas ēšanas kustības „Aikāgaršo” šefpavārs, un Hasinto Airess Fernandess (Jacinto Aires Fernandez), spāņu restorāna „Madride” šefpavārs.

Eiropas dienas pirmsākumi meklējami 1950. gada 9. maijā, kad piecus gadus pēc Otrā pasaules kara beigām Francijas ārlietu ministram Robēram Šūmanim, lai novērstu vēl viena kara iespēju, radās plāns apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares. Šī ideja īstenojās un kļuva par Eiropas Savienības sākumpunktu, tāpēc 9. maiju visā Eiropas Savienībā svin kā Eiropas dienu.

0 komentāri

Komentāru nav