Rīga 2014 ekspedīcija dodas pētīt Seno dzintara ceļu

Rīga 2014 ekspedīcija dodas pētīt Seno dzintara ceļu
29-10-2012 A+ A-

Pirmdien, 29. oktobrī, ceļā dodas Rīga 2014 un Vides filmu studijas radošā komanda, lai uz Senā dzintara ceļa bāzes veidotu jaunus kultūras sadarbības projektus ar Senā dzintara ceļa pilsētām.

Šī ir pirmā ekspedīcija Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projektā par jauno dzintara ceļa. Astoņu dienu garumā ekspedīcijas dalībnieki mēros ceļu no Prāgas līdz Cīrihei kopumā vairāk nekā 1700 kilometru garumā, šķērsojot septiņas valstis – Čehiju, Slovākija, Austriju, Ungāriju, Slovēniju, Lihtenšteinu un Šveici.

Ekspedīcijas komanda pētīs Baltijas dzintara klātbūtni un ietekmi šajās valstīs un veidos kontaktus jauniem sadarbības projektiem. Lai to veiktu, iecerētas tikšanās ar prominentiem zinātniekiem, viediem muzeju kolekciju glabātājiem, dzintara pētniecības entuziastiem un vienkārši ļoti interesantiem cilvēkiem.

Ekspedīcijā dodas Rīga 2014 tematiskās līnijas „Dzintara ādere” kuratore Vita Timermane-Moora, RTU zinātniece Inga Ļašenko un TV raidījuma „Ziemeļu puse” radošā komanda – stāstnieki Marta Selecka un Gustavs Terzens, kā arī operators Valdis Celmiņš.

Runājot par Eiropas senajiem tirdzniecības ceļiem, Dzintara ceļu zinātnieki un vēsturnieki min kā „augstākajai līgai” piederīgu. Par dzintaru kā tā laika vērtīgo valūtu ir iespējams uzzināt rakstu avotos līdz pat akmens un bronzas laikmetiem, bet īpaši daudz senu liecību par Dzintara ceļu nozīmību atrodams tekstos par Romas impēriju. Analizējot dzintara ķīmisko sastāvu, var precīzi noteikt tā izcelsmes vietu, un izrādās tieši Baltijas dzintars ir atrasts gan Tutanhamona kapenēs, gan karaļa Zālamana gredzenā.

Seno dzintara ceļu plānots pētīt vairākās ekspedīcijās, kura rezultāti tiks apkopoti 2014. gada pavasarī TV raidījumu ciklā. Šīs ekspedīcijas gaita un reportāžas būs skatāmas un lasāmas Rīga 2014 un Ziemeļu puses sociālajos tīklos.

Rīga 2014: facebook.com/Riga2014twitter.com/Riga2014draugiem.lv/riga2014

Ziemeļu puse: facebook.com/ziemelupusetwitter.com/ZiemeluPuse

Ekspedīcijas plakāts un maršruts.

0 komentāri

Komentāru nav