Mazajā Mežotnes pilī sākas koncertsezona

Mazajā Mežotnes pilī sākas koncertsezona
Andris Deičmanis
07-05-2013 A+ A-
Mazā Mežotnes pils no jūnija līdz septembrim aicina klausītājus muzikālā ceļojumā no baroka meistardarbiem līdz Džonam Keidžam un džeza mūzikai, kā arī piedāvā vienreizēju iespēju klausīties latviešu kamermūzikas pirmatskaņojumus, kultūras portālam pavēstīja pils pārstāvis Māris Binders.

14. jūnijā Mazajā Mežotnes pilī „Rīgas festivālaietvaros pianists Juris Žvikovs kopā ar vijolnieci Svetlanu Okuņu un čellisti Ingu Sunepu atskaņos Pētera Plakida „Romantisko mūzikuvijolei, čellam un klavierēm, Dmitrija Šostakoviča „Trio mi minorā” un Džona Keidža sonātes un interlūdijas sagatavotām klavierēm. Videomākslinieks Roberts Rubīns šim koncertam gatavo īpašas video projekcijas.

Savukārt 12. jūlijā Starptautiskā senās mūzikas festivāla ietvaros itāliešu čella virtuozs Mario Brunello Mazajā Mežotnes pilī atskaņos Georga Fīlipa Tēlemaņa, Johana Sebastiana Baha, Klaudio Monteverdi, Ežēna Izaī un Astora Pjacollas skaņdarbus čellam un cilpmašīnai. Mario Brunello spēlē lielisku 17. gadsimtā būvētu Madžīni čellu. Mario Brunello ir spēlējis ar Filadelfijas orķestri, Londonas filharmonisko orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, „La Scalaorķestri, Romas Sv. Cecīlijas akadēmijas orķestri, arī „Berlīnes filharmoniķiem”.

3. augustā Pētera Vaska fonds aicina uz koncertu „Ielūdz Pēteris Vasks. Vasara. Mežotne”. Šajā koncertā  pirmatskaņojumus piedzīvos divi Pētera Vaska fonda pasūtījumi – Santas Ratnieces  jaundarbs „Es mīlu mazo, smalko lietu ...” ar Imanta Ziedoņa dzeju un Pētera Plakida jaundarbs ar Ojāra Vācieša dzeju. Koncertā muzicēs „Lielās mūzikas balvas 2012” nominate kategorijā „Par izcilu interpretāciju” soprāns Liene Kinča, flautiste Dita Krenberga, čellists Ēriks Kiršfelds, pianists un komponists Pēteris Plakidis. Koncertā skanēs arī Jāzepa Vītola un Jāņa Mediņa solodziesmas, Pētera Vaska, Pētera Plakida un Imanta Zemzara instrumentālā kamermūzika, kā arī operu un operešu ārijas.

27. septembrī Mazajā Mežotnes pilī uzstāsies „Lielās mūzikas balvas 2012” skatītāju simpātijas balvas ieguvējs Daumants Kalniņš ar džeza kvintetu. Koncerta programmā skanēs dziedātāja un klausītāju iecienītās Stinga kompozīcijas, džeza standarti un Daumanta Kalniņa oriģinālkompozīcijas.

Koncertu sākums – plkst. 20.00. Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav