Fotoaparāti darba gatavībā! „iRIGA” aicina tvert mirkli

Fotoaparāti darba gatavībā! „iRIGA” aicina tvert mirkli
Zelma Brežinska
Tieši pēc gada – 2014. gada maijā – Rīgā norisināsies līdz šim apjomīgākais fotomākslas festivāls – „Rīgas Fotomēnesis 2014”, kura laikā tiks piedāvātas gan dažādas fotoizstādes, semināri, lekcijas un citi pasākumi. Tomēr viena no plašākajām aktivitātēm ir sākusies jau šogad – ielu foto akcija „iRIGA”. Tā ir iespēja katram fotoentuziastam piedalīties un ar savu darbu nokļūt kopējā vērienīgā Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas fotoizstādē.

„Fotogrāfi jau ir slinki,” pajoko akcijas „iRIGA” veidotājs, biedrības „Rīgas Fotomēnesis 2014” pārstāvis, fotogrāfs Arnis Balčus, kad jautājam par līdzšinējo iedzīvotāju aktivitāti. Patiesībā atsaucība esot gana liela katru mēnesi, kad tiek izsludināta jaunā ielu foto projekta tēma, tiekot saņemtas vairāk nekā 100 fotogrāfijas. Pagaidām lielāka interese esot no amatierfotogrāfiem un vienkārši nejaušiem labu kadru iemūžinātājiem, nevis profesionāļiem.

Līdz šim iedzīvotāji fotografējuši gan neparastos rīdziniekusspilgtus tipāžus ikdienas pūlī, gan meklējuši jaunus centrus pilsētas nomalēs. Šomēnes izsludinātā tēma ir „Kolektīvie rituāli”lielie pilsētas pasākumi fotogrāfijās, kuru, min Balčus, maijā netrūkstsākot no Nordea Rīgas maratona līdz pat „Muzeju naktij”.

„Ielu foto žanrs nav tik vienkāršs, ne jau katrs to spēj darītklaiņot pa pilsētu un ieraudzīt tēmai atbilstošu skatu vai noskaņu. Arī ne katram ikdienas gaitās gadās ievērot fotografēšanas vērtus mirkļus,” stāsta Arnis Balčus.

Labā ziņa ir , ka akcijā „iRIGA” var piedalīties arī ar tālruni uzņemtiem kadriem. Jau šobrīd iesūtīto fotoattēlu vidū ir arī ar tālruņa kameru tverti mirkļi. stāsta Balčus, tehniskā kvalitāte fotouzņēmumiem nebūs galvenais vērtēšanas kritērijs, lai bilde 2014. gadā nonāktu kopējā „Rīgas Fotomēneša” izstādē. Vairāk tiks ņemts vērā fotogrāfijas saturs, noskaņa, iemūžinātā situācija, un, iespējams, attēla graudainums vai miglainums to tikai akcentēs.

„Galvenais ir emocijas, mirklis, kas atklāj Rīgu no cita skatpunkta,” sarunā ar „Rīga 2014” saka Arnis Balčus, akcentējot tieši Rīgu ārpus tradicionālajām tūristu takām –  galvaspilsētas nomales, privātmāju rajoni un ikdienā mazāk ievērotas vietas.

Tas, protams, nenozīmē, ka nedrīkst fotografēt Vecrīgā vai pilsētas centrā, tomēr šīs akcijas mērķis ir atstāt pēc iespējas daudzveidīgāku vizuālo mantojumu par šo laikmetu un pilsētu, ielūkoties tajās Rīgas vietās, kas netiek iemūžinātas pastkartēs un tūristu fotoaparātos.

Jau ziņots, ka akcija „iRIGA” norisinās visu 2013. gadu. To rīko biedrība „Rīgas Fotomēnesis”, kas aicina cilvēkus fotografēt Rīgu, ņemot vērā katru mēnesi plašsaziņas līdzekļos izsludināto tēmu. Labākie darbi tiks iekļauti izstādē, kas norisināsies 2014. gada maijāRīgas Fotomēneša” laikā.

Fotogrāfiju par konkrētā mēneša tēmu var pieteikt konkursam līdz katra mēneša pēdējai dienai, pievienojot to šim notikumam īpaši izveidotajai „Flickr” grupai.

Fotogrāfijai jābūt uzņemtai 2013. gadā, un attēls jāiesūta maksimālajā rezolūcijā. Vienas tēmas ietvaros drīkst iesūtīt ne vairāk par 10 fotogrāfijām. Papildu informācija par „iRIGA” lasāma šeit.

0 komentāri

Komentāru nav