„58 pilsētas: apkaimju kultūra” un Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvju sanāksme „Eiropas kultūras galvaspilsētu izvērtēšana”.

" />

Divdesmit valstis trijās dienās

Divdesmit valstis trijās dienās
21-10-2012 A+ A-

Svētkus dienas nodibinājums Rīga 2014 aizvadīja darbos. Reizē ar valsts svētkiem un gaismas festivālu Staro Rīga notika vēl divi svarīgi notikumi – starptautiskais forums „58 pilsētas: apkaimju kultūra” un Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvju sanāksme „Eiropas kultūras galvaspilsētu izvērtēšana”.

Forums piepulcēja pilnu Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas zāli jaunajā Arhitektūras un mediju centrā H20 6. Foruma uzmanības centrā bija Rīgas un citu Eiropas pilsētu spilgtākie iedzīvotāju līdzdalības piemēri. Galvenais secinājums: kultūru nevar „iecelt no ārpuses”. Lietas notiek tikai tad, ja tajās iesaistās cilvēki.

Foruma „58 pilsētas: apkaimju kultūra” prezentācijas:

Nīls Petersons (Neil Peterson), Liverpūle 2008: „Kā caur kultūru savienot kopienas” (PDF)

Sūzana Skipiola (Susan Skipiol), Essene/Rūra 2010: „Vietējie varoņi” (PDF)

Keja Sevona (Cay Sevon), Turku 2011: Ilgtermiņa pilsoņu iesaistīšanas projekts (PDF)

Ulrihs Fuks (Ulrich Fuchs), Marseille-Provence 2013: Marseļas-Provansas 2013 radošie kvartāli (PDF)

Šugi Kogi (Shuji Kogi), EU-Japan Fest Committee ģenerālsekretārs: „Kā Eiropas kultūras galvaspilsētas fotogrāfs mainīja Japānas skolēnu dzīvi” (PDF)

Kristīna Kižlo&komanda: Pagalmu talkas, Rīga 2014 pilotprojekts – 2012.gada talka Maskavas ielā (PDF)

Uldis Tatarčuks, Lattelecom, Rīga: Galvenais Tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks ar tēmu – „Mājas wi-fi – bezvadu interneta komūnu veidošana” (PDF)

Bijušo, esošo un nākamo Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvju galvenais Rīgas apmeklējuma iemesls bija kārtējā neformālā sanāksme, par kuras vietu šoreiz bija izvēlēta Rīga un galvenais apspriežamais temats – kā novērtēt Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. Apspriedes diena bija pieredzes un ideju piesātināta, kuluāru sarunas – auglīgas, apspriedes neformālā daļa – atraisīta. Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvju neformālā sanāksme notiek reizi gadā kādā no topošajām galvaspilsētām, lai apmainītos ar organizatorisko pieredzi.

Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta Kultūras programmas nodaļas vadītāja Anna Branča (Ann Branch) kopā ar bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvjiem apmeklēja arī topošo Latvijas Nacionālo bibliotēku, jo 2014. gada programmā tā iecerēta kā viena no centrālajām programmas norises vietām.

0 komentāri

Komentāru nav