„Ziemeļblāzmā” būs nodarbība „Māksla fotografēt”

„Ziemeļblāzmā” būs nodarbība „Māksla fotografēt”
Kaspars Garda, Rīga 2014
25-05-2014 A+ A-
Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā svētdien, 25. maijā, plkst. 13.00 norisināsies „Ziemeļblāzmas svētdienas mākslas skolas” piektā nodarbība „Māksla fotografēt”, informēja kultūras pils pārstāve Kristiāna Reingolde.

Šoreiz nodarbībā piedalīsies un savā pieredzē dalīsies divi profesionāli fotogrāfi. Kino pētniece un fotogrāfe Viktorija Eksta, kas ieguvusi bakalaura grādu audiovizuālajā kultūrā Latvijas Kultūras akadēmijā un stažējusies „Haghefilm” filmu restaurācijas laboratorijā Amsterdamā un Vīnes kino muzeja digitālajā laboratorijā. Fotogrāfes aizraušanās ir cilvēka portretēšana. Tāpat savā pieredzē dalīsies arī fotogrāfs, kas pieder jaunākajai Latvijas fotogrāfu paaudzei, – Paulis Jakušonoks. Viņa fotodarbi pārsvarā saistīti ar pilsētvidi mūsdienu dokumentālajā fotogrāfijā.

Nodarbības sākumā dalībnieki tiks aicināti uz nelielu fotoplenēru fotogrāfu vadībā. Pēc tam kopā ar ekspertiem tiks izskatīts un analizēts safotografētais materiāls. Dodoties uz nodarbību, ikviens aicināts līdzi ņemt savu fotoaparātu vai telefonu ar fotografēšanas funkciju.

Nodarbību cikla „Ziemeļblāzmas svētdienas mākslas skola” tematiskās lekcijas notiek reizi mēnesī. Tās vada nozares profesionāļi, un tajās ikvienam ir iespēja piedalīties sarunās par dažādiem kultūras virzieniem un aktualitātēm, kā arī radoši izpausties praktiskajās nodarbībās.

Ieeja „Ziemeļblāzmas svētdienas mākslas skolā” būs bez maksas.

Kā ziņots, visa gada garumā kultūras pils „Ziemeļblāzma” sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” organizēs „Ziemeļblāzmas svētdienas mākslas skolu”. Nodarbības tiek rīkotas, pamatojoties uz mecenāta Augusta Dombrovska ieceri padarīt vecmīlgrāviešiem pieejamu profesionālo mākslu, kā arī ideju par kultūru kā dzīvesveidu un neatņemamu personības veidošanās sastāvdaļu.

0 komentāri

Komentāru nav