Teterevu fonds turpmāk atbalstīs „Spēlmaņu nakti”

Teterevu fonds turpmāk atbalstīs „Spēlmaņu nakti”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . mecenāts Boriss Teterevs un Krievu teātra direktors Eduards Cehovals
08-05-2013 A+ A-
Vakar, 7. maijā, Teterevu fonds parakstīja vairākus līgumus, apņemoties teātra dzīves procesiem atvēlēt kopumā vairāk nekā 350 tūkstošus latu. Līgumi būs spēkā līdz pat 2015. gadam.

Finansiālo atbalstu turpmāk saņems Latvijas Teātra darbinieku savienības rīkotais ikgadējais pasākums „Spēlmaņu nakts”, Latvijas Radioteātris un M. Čehova Rīgas krievu drāmas teātris.

„Mēs ļoti mīlam teātri un cenšamies apmeklēt visas iespējamās pirmizrādes Latvijas teātros, tāpat daudz braukājam pa pasauli, baudot operu izrādes un mūziklus. Taču, valsts sākas ar teātri un kultūru kopumā, noteikti atbalstīsim latviešu teātriarī tad, kad politiķi aizmirsīs, ka valsts sākas ar kultūru, pirmajā vietā liekot ekonomiku,” Latvijas Radio 1. studijā notikušajā preses konferencē pavēstīja mecenāts Boriss Teterevs, atgādinot, ka turpmāk viņi atbalstīs vairākus topošos iestudējumus Krievu drāmas teātrī un ka jau gadu ar fonda atbalstu pie TV skatītājiem nonāk LTV raidījums „Teātris.zip”. Tāpat esot idejas par sadarbību ar Latvijas Nacionālo teātri.

 „Latvijā teātris ir populārs mākslas veids, tādēļ turpināsim palīdzēt tam attīstīties, lai tas būtu pieejams pēc iespējas vairāk cilvēkiem,” vēl piebilda Teterevs.

Gandarīts par šo sadarbību ir Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis, kurš norādījaRadioteātris ar savu zelta fondu ir viena no klasiskajām vērtībām. „Ierakstu fondu noteikti būtu nepieciešams papildināt, tādēļ šis jaunais sadarbības projekts dos iespēju sevi pierādīt jaunajiem režisoriem, aktieriem un arī latviešu dramaturgiem. Tāpat ceram, ka reiz izdosies īstenot mūsu sapniiestudēt radioseriālu un katru dienu atskaņot pa gabaliņam,” vēl bilda Siksnis.

Savukārt LTV Kultūras, izklaides  un bērnu raidījumu satura redaktore Daina Markova pastāstīja, ka fonda atbalstītā projekta „Teātris.zip” dēļ izdevies parādīt 39 teātra izrādesgan no TV fondiem, gan tādas, kas joprojām ir Latvijas teātru repertuārā, un atklāja, ka tās noskatījies vairāk nekā viens miljons cilvēku.

„11. maijā projekta „Teātris.zip” sarūpētajā tiešraidē no Liepājas teātra būs iespējams noskatīties izrādi „Spēlē, spēlmani!”, kas tiks rādīta beidzamo reizi, savukārt īpašs raidījuma sezonas noslēgums paredzēts 22. jūnijā, kad Kalnciema ielas kvartālā risināsies nakts Zāļu tirgus, kurā varēs sastapt arī personāžus no vairākiem „Skroderdienuiestudējumiem.” 

D. Markova arī solīja, ka nākamajā sezonā paredzēts rādīt vairākus jaunus un nesen tapušus teātra iestudējumus.

Īpašu prieku par sadarbību pauda LTDS priekšsēdētāja Daiga Gaismiņa, norādotšādā veidā „Spēlmaņu naktsieguvusi patiešām īstu atbalstītāju. „Šogad „Spēlmaņu naktsnotiks jau divdesmito reizi, un ar nominācijām izvirzītajiem pretendentiem sabiedrība tiks iepazīstināta jau jūnijā,” atklāja D. Gaismiņa.

0 komentāri

Komentāru nav