Mariborā skatāma Rīgas jūgendstila arhitektūra

Mariborā skatāma Rīgas jūgendstila arhitektūra
06-12-2012 A+ A-

Mariborā – šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētā -, izstāžu zāles ,,Vetrinj’’ savrupmājā skatāma izstāde „Rīgas jūgendstila arhitektūra”.

Ekspozīciju veido 31 panelis ar krāsainām fotogrāfijām, kurās attēloti ēku kopskati un detaļas, kā ar projektu rasējumi. Izstādē izvēlētie objekti Rīgas jūgendstila arhitektūru atspoguļo visā tās stilistiskajā daudzveidībā un apmeklētājiem sniedz iespēju iepazīties ar bagāto jūgendstila arhitektūras mantojumu Rīgā, kas ir unikāla vērtība un tai līdzīgas nav nekur citur pasaulē.

4.decembrī izstādi atklāja Latvijas vēstnieks Slovēnijā Bahtijors Hasans un Rīga 2014 programmas vadītāja Aiva Rozenberga. Pēc izstādes atklāšanas viesiem bija iespēja noskatīties Ināras Kolmanes un Ulda Neiburga filmu The Controversial history (,,Pretrunīgā vēsture’’) – trīs atšķirīgas vēstures interpretācijas un atmiņas par ilglaicīgajām ārējo varu represiju un varmācības sekām Latvijā.

Pasākumā bija aicināti piedalīties gan Slovēnijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji, politisko, kultūras, ekonomikas un sabiedrisko aprindu darbinieki, gan arī  Slovēnijā dzīvojošie latvieši un studenti, kas apmaiņas programmās studē Slovēnijas augstskolās.

Izstāde Mariborā būs apskatāma līdz 31.decembrim.

0 komentāri

Komentāru nav