„Kultūras kilometrs” Nordea Rīgas maratona distancē

„Kultūras kilometrs” Nordea Rīgas maratona distancē
Publicitātes foto
Šā gada Nordea Rīgas maratonā, kas notiks svētdien, 19. maijā, par prieku 20 000 dalībniekiem no vairāk nekā 60 valstīm tiks veidota īpaša mūzikas, izklaides un kultūras programma. Domājot par līdzjutēju un skatītāju atbalstu, pašā Rīgas centrā būs īpašs „mūzikas un kultūras kilometrs”.

 „Kultūras kilometrā” skrējiena dalībniekus un līdzjutējus uz divām skatuvēm priecēs Latvijas grupu un mūziķu uzstāšanās. Lielā skatuve atradīsies pie Latvijas Nacionālā teātra, bet Mazā skatuve būs izvietota līdzās K. Valdemāra ielas un O. Kalpaka bulvāra krustojumam pie Latvijas Mākslas akadēmijas. Kultūras kilometrā uzstāsies arī virkne Latvijas koru, pūtēju orķestru, DJ un citu mākslinieku, kas izvietosies Basteja bulvārī un gar skriešanas distanci Kr. Valdemāra ielāposmā no Latvijas Nacionālā teātra ēkas līdz Elizabetes ielai.

Precīza kultūras un mūzikas programma Nordea Rīgas maratona trasē tiks publicēta drīzumā.

2014. gadā Nordea Rīgas maratons būs Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sastāvdaļa, kad Nordea Rīgas maratonu ievadīs „Brīvības skrējiens” 10 kilometru garumā.

„Brīvības skrējiena” laikā 2014. gadā organizatori iecerējuši radīt iespēju visas trases garumā izbaudīt Rīgu un iepazīt Latvijas kultūru, veidojot punktus un zonas ar kultūras izpausmēm un performancēm. būs iespēja Rīgu, konkrēti Brīvības ielu un tādējādi arī Latviju, gan skrējiena dalībniekiem, gan rīdziniekiem un pilsētas viesiem ieraudzīt citā gaismā.

„Brīvības iela” ir viena no Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskajām līnijām, bet tas nebūs stāsts tikai par vienu ielu. Brīvības iela ir simboliska skatuve, zīmju sistēma un stāsts par vēsturi.

0 komentāri

Komentāru nav