Romā noris Baltijas nedēļa dzintara zīmē

Romā noris Baltijas nedēļa dzintara zīmē
11-12-2012 A+ A-

No 11.-16.decembrim Romā Etrusku muzejs (jeb oficiālā vārdā Villa Džulia – Villa Giulia) rīko Baltijas nedēļu dzintara zīmē. Tai dots nosaukums „Dzintara gaismā: Dzintara zemju atklāšana – Lietuva, Latvija, Igaunija”.

Ar aktīvu Latvijas vēstniecības un nodibinājuma Rīga 2014 iesaisti plānota Baltijas valstu vēstnieku preses konference, konference „Jauni atklājumi par Baltijas dzintaru: jauni atklājumi, jaunas pasaules robežas zināšanām par dzintaru un Baltijas valstīm”. Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un Latviju pārstāv Corpus Christi koledžas profesore no Kembridžas universitātes Māra Kalniņš. 13.decembrī pēc konferences tiks atklāta viņas grāmata „Senais Dzintara ceļš: Ceļojumi no Rīgas uz Bizantiju”, kuras tapšana tiek atbalstīta kā 2014. gada programmas projekts.

14.decembrī muzejs atklāj Baltijas valstu dzintara mākslas stendus, kas būs apskatāmi līdz nākamā gada martam. Rīgu un Latviju Romā pārstāves arī māksliniece Iveta Vecenāne, kas daudz strādājusi ar tekstilmākslu. Rīga 2014 vēlme bija parādīt Rīgu kā modernā jeb nākotnes dzintara mājvietu, tāpēc mākslas darbā tiks izmantots dzintara diegs, parādot šī senā materiāla mūsdienu iespējas zinātnē un mākslā, savienojot pagātni un nākotni. Tieši Rīga ir mājvieta dzintara diega izgudrojumam – RTU zinātniece Inga Ļašenko veikusi pasaulslavenus dzintara izpētes un apstrādes pētījumus un ir dzintara diega autore.

0 komentāri

Komentāru nav