Dailes teātrī iestudēta Sofokla traģēdija „Antigone”

Dailes teātrī iestudēta Sofokla traģēdija „Antigone”
Leonards Laganovskis
08-05-2013 A+ A-
16. maijā Dailes teātra Kamerzālē notiks Sofokla traģēdijas-rituāla „Antigone” pirmizrāde, ko veidojis režisors Mihails Gruzdovs, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Iestudējuma darbība norisināsies 2033. gadā pēc kārtējiem lokālajiem kariem. akcentē izrādes veidotāji, laiks, kad sengrieķu traģēdijas klasiķis rakstīja savus darbus, bija trauksmains. Tāds tas ir arī tagad. Varbūt ir pienācis laiks atkal atcerēties piemirstos antīkās pasaules vēstījumus?

Līdz mūsdienām saglabājies Sofokla izteikumslugās viņš parāda ļaudis tādus, kādiem tiem būtu jābūt. Sofokla tēli ir monumentāli un viengabalaini, bet dievi ir allaž taisnīgi. Antigones un Kreonta konflikts, Antigones ētiskais spēks un Kreonta pārstāvēto principu pretspēks, sadursme starp rakstīto un nerakstīto likumutraģēdijas mitoloģiskais ietērps ir plīvurs, zem kura slēpjas mūsu bailes, ciešanas, negods un sapņi.

Jauniestudējumā titullomu spēlēs Ilze Ķuzule-Skrastiņa (attēlā),  Ismēnes loma uzticēta Ievai Segliņai, Kreontu atveidos Juris Žagars, Vita Vārpiņa iejutīsies Eiridīkes lomā. Citās lomās: Artūrs Dīcis (Haimons), Jānis Paukštello (Teiresijs) un Valdis Liepiņš (Sargs).

Režisors Mihails Gruzdovs radošajā komandā strādā kopā ar scenogrāfu un kostīmu mākslinieku Leonardu Laganovski, kustību konsultanti Ingu Raudingu, komponistu Alekseju Peguševu un gaismu mākslinieci Māru Vaļikovu. Lugu no sengrieķu valodas tulkojis Augusts Ģiezens.

Šajā sezonā traģēdijas-rituāla „Antigone” izrādes plānotas 16. un 22. maijā.

0 komentāri

Komentāru nav