Labiekārtos trīs Rīgas pagalmus

Labiekārtos trīs Rīgas pagalmus
01-12-2012 A+ A-

Sadarbībā ar Eiropas kultūras galvaspilsētas rīkotāju Rīga 2014, Lielās Talkas organizatori 2013.gadā īpašu uzmanību pievērsīs Rīgas pagalmiem.

Šoruden izsludinātajā konkursā tika saņemti pieteikumi no dažādām Rīgas apkaimēm par pagalmiem  un skatījumiem uz dzīves vidi kopumā. Žūrijai izvērtējot konkursa pieteikumus, kļuvuši zināmi tie trīs Rīgas daudzdzīvokļu namu iekšpagalmi, kuriem tiks veidotas labiekārtošanas vīzijas:

Valdeķu ielas 15 pagalms – Ziepniekkalnā;

S.Eizenšteina ielas 63 pagalms – Mežciemā;

Balvu ielas 9 pagalms – Maskavas forštatē.

Šodien, 1.novembrī, 30 arhitektūras, ainavu arhitektūras, plānošanas un dizaina studenti 6 komandās uzsāks sacensību savā starpā par trīs individuālu un oriģinālu šo pagalmu attīstības priekšlikumu izstrādi. Viņiem palīdzēs profesionāli arhitekti – Sandra Levāne, Zigmārs Jauja, Ilze Mekša un ainavu arhitekti – Una Īle, Maija Strazdiņa, Ilze Indriksone. Novembra beigās būs zināmi tie pagalmu attīstības priekšlikumi, pēc kuriem tiks veidotas pagalmu pārvērtības Lielās Talkas dienā 2013.gada 20.aprīlī.

Pagalmu kustība ir Lielās Talkas īstenots Rīga 2014 projekts ar mērķi veicināt cilvēku iesaistīšano savas dzīves telpas labiekārtošanā. Pagalmu kustība radās, lai palīdzētu iedzīvotājiem rast kopīgu valodu un sadarbības iespējas sava pagalma sakopšanā un uzlabošanā.

Vairāk informāciju par Pagalmu kustību meklējiet: www.talkas.lv un www.riga2014.org

0 komentāri

Komentāru nav