Siguldā sāk svinēt novada svētkus

Siguldā sāk svinēt novada svētkus
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
29-05-2014 A+ A-
Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas partnerpilsētā Siguldā no 29. maija līdz 1. jūnijam tiks svinēti novada svētki. Vairāki no svētku pasākumiem iekļauti arī kultūras galvaspilsētas gada programmā.

Ceturtdien, 29. maijā, svētki tiks svinēti ar izstādes „Siguldas līgava” atklāšanu papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules”. Izstādi veido Siguldas mākslinieces Zinaīdas Ceskes gleznu cikls par Siguldas muižas dārznieka Viktora Heila un Turaidas Maijas mīlestību. Izstādei īpaši radītie mākslas darbi vizuāli un emocionāli atspoguļo romantiskos un reizē dramatiskos notikumus gandrīz pirms četrsimt gadiem Gaujas krastos un Gūtmaņalā, par ko vēsta Turaidas Rozes stāsts. Izstāde tiks atklāta plkst. 18.00, savukārt plkst. 20.00 Siguldas ev. luteriskajā baznīcā bezmaksas koncertu sniegs mūziķis Goran Gora.

Eiropas kultūras gada notikums – „Alternatīvais flīģelis”

Viens no Siguldas – Eiropas kultūras gada notikumiem novada svētkos būs koncertzāles „Baltais flīģelis” rīkotais mūsdienu mākslas projekts „Alternatīvai flīģelis”, ko veido mūzika un video māksla no pasaules kino klasikas zelta fonda līdz jaunākajām mūsdienu audiovizuālajām tehnoloģijām.

Koncertzālē „Baltais flīģelis” 30. maijā plkst. 19.00 sāksies programma „Pasaules skaistākā kino mūzika” – ieejas maksa 9 eiro, bet no plkst. 20.30 līdz pusnaktij koncertzālē būs vērojama audiovizuālā performance – ieeja bez maksas.

Savukārt Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā 30. maijā no plkst. 21.50 muzicēs ielu bundzinieks Odeds Kafri (Oded Kafri, Lielbritānija), bet 23.20 uzstāsies rokgrupa „Laime pilnīga”. Šie koncerti ir bez maksas.

Pasākumu dzelzceļa stacijas laukumā noslēgs „Silent Disco” ballīte, kurā ikviens tiek aicināts ierasties ar savām mūzikas atskaņotāju austiņām un tālruni, kuram ir FM uztvērējs vai iespēja pieslēgties internetam, un ļauties mūzikas ritmiem.

Eiropas kultūras gada notikums – „Izlaidums Brīnumskapī”

Īpaši vērienīgi Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā Siguldas novada svētku laikā tiks svinēts bērnu mūzikas festivāls „Izlaidums Brīnumskapī”, kad 1. jūnijā, no plkst.12.00, visas dienas garumā Siguldas pilsdrupu estrādē ar dažādiem pasākumiem tiks sagaidīts vasaras sākums, noslēgsies konkurss „Tīrai Latvijai ” un sumināti čaklākie makulatūras un bateriju vācēji. Festivāla programma iekļauj daudz radošu un skanošu  pasākumu, tostarp „Brīnumskapja laboratoriju”, koncertu  un Siguldas novada bērnu radošo kolektīvu sveicienu.

„Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī” šogad notiks zaļākas dzīves zīmē. Tas būs muzikāls uzvedums-izlaidums, kuru vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies „Brīnumskapja” grupa ar Kaķīti Laķīti priekšgalā un daudziem viesiem. Starp tiem būs Ezītis Jostiņš no „Zaļās jostas” un grupa „Musiqq”, suminot absolventus konkursu dalībniekus.

Par īpašām skanīgām un kustīgām lustēm gādās Siguldas novada bērnu radošie kolektīvi no pirmskolas izglītības iestādēm „Ābelīte”, „Ieviņa”, „Saulīte” un „Pīlādzītis”, Mākslu skolas „Baltais Flīģelis”, Siguldas 1. pamatskolas, Mores un Allažu pamatskolām un Laurenču sākumskolas.

Visas dienas garumā paralēli pasākumam Siguldas pilsdrupu estrādē apmeklētājus gaidīs dažādas radošās un izglītojošās darbnīcas, orientēšanās spēles un citas interesantas, aizraujošas aktivitātes.

Visu Siguldas novada svētku laikā notiks arī vairākas izstādes, akcijas, koncerti un citi pasākumi. Pasākuma kulminācija ar dejām, performancēm un „Aerodium” šovu gaidāma 31. maija vakarā no plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē. Vairāk par Siguldas novada svētku programmu lasi šeit!

Vairāk par „Rīga 2014” partnerpilsētas Siguldas aktivitātēm šovasar lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav