LNO sezonu sāks ar operas ēkas jubilejas koncertiem

LNO sezonu sāks ar operas ēkas jubilejas koncertiem
08-05-2013 A+ A-
9. maijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas izrādēm septembrī un oktobrī, tostarp uz Jura Karlsona jauno baletu „Karlsons lido”. Savukārt biļešu pārdošana uz 2013./2014. gada sezonas grandiozo atklāšanu – Latvijas Nacionālās operas ēkas 150. jubilejas koncertiem 5. un 6. septembrī, kā arī uz Dž. Verdi operu „Traviata”, kurā piedalīsies slaveni viessolisti –, sāksies 20. maijā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LNO pārstāve Ieviņa Ancena.

Kurš gan nepazīst Karlsonu, kas dzīvo uz jumta – vislabāko rotaļu biedru pasaulē? Omulīgais vīriņš ar propelleru uz muguras ir viens no Astrīdas Lindgrēnas grāmatu pazīstamākajiem varoņiem, kuru iemīļojuši gan bērni, gan pieaugušie. Tagad, pirmo reizi Latvijā, viņa piedzīvojumi būs skatāmi arī baleta izrādē. Dzīvespriecīgā, krāsainā uzveduma pirmizrāde gaidāma 5. oktobrī.

Horeogrāfiju izrādei veido Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, Mārtiņa Vilkārša krāsainā scenogrāfija aizvedīs skatītājus uz septiņdesmito gadu Stokholmu, bet Ilzes Vītoliņas veidotie tērpi būs kā grezna modes parāde.

Nākamās baleta izrādes gaidāmas 6. un 20. oktobrī, savukārt jauniestudējumam veltītās „Sarunas pirms pirmizrādes” notiks 30. septembrī.

Pārmaiņas skars plašu rezonansi ieguvušo baleta iestudējumu „Karmena. 5 tango”: instrumentālā pavadījuma ierakstu viencēlienā „Karmena” aizstās „dzīva” orķestra pavadījums. Iestudējuma tuvākās izrādes – 19. septembrī un 23. oktobrī.

15. septembrī īpaša būs baleta izrāde „Bajadēra”, jo šajā vakarā skaistu jubileju svinēs krāšņā iestudējuma galvenās lomas atveidotāja – Latvijas Nacionālā baleta soliste Jūlija Gurviča.

LNO atgādina, ka biļetes uz izrādēm nopērkamas gan LNO kasēs, Aspazijas bulvārī 3, internetā, kā arī „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā.

0 komentāri

Komentāru nav