Tiguls un Saksofonu kvartets aicina ceļojumā pa labirintu

Tiguls un Saksofonu kvartets aicina ceļojumā pa labirintu
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Raimonds Tiguls
08-05-2013 A+ A-
„Rīgas festivāla” ietvaros 9. jūnijā plkst. 22.00 Saulkrastos, Saules laukumā, tiks atskaņota Rīgas saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula jaunā elektroakustiskā programma „Labyrinthus”, kuras daudzslāņainā muzikālā faktūra kopā ar Ginta Apsīta videoprojekcijām aicinās klausītājus ceļojumā pa labirintu, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Rīgas festivāla” pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Rīgas saksofonu kvartets un komponists Raimonds Tiguls jau agrāk sadarbojušies vairākās kamermūzikas programmās, un nu ir tapis jauns kopdarbsprogramma „Labyrinthus” saksofonu kvartetam un elektronikai. Idejas autors Raimonds Tiguls saka: „Elektroakustiskais skaņdarbs „Labyrinthusir skaņu un pat žanru sintēze, kur MaxMSPLloopp vidē radītā analoga skaņu sērija mijiedarbojas ar AIR Sampling ambienci. Tas ir divu pretpolu savienošanās, radot vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru.”

Rīgas saksofonu kvarteta un Raimonda Tigula programmai „Labyrinthus” papildu dimensiju piešķirs Ginta Apsīta veidota videoprojekcija. Uz koncertu Saulkrastos labirinta izzinātāji dosies uzreiz nākamajā dienā pēc jaunās programmas pasaules pirmatskaņojuma Talsu Tiguļkalnā.

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents, kas strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Radījis mūziku teātra izrādēm, izdevis albumus „Moonlight Sound Design”, „De Angelis” (kopā ar „Schola Cantorum Riga”), „4 Vēji”, „Bay Lounge”, „Zils. Balts. Zaļš” (veltījums lībiešu krastam) un citus. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās.

Rīgas saksofonu kvartets (RSK) sevi pieteica 1992. gadā, un tieši ar tā darbību ir aizsākusies akadēmiskā saksofona ēra latviešu mūzikā. Toreiz kvarteta komanda bija citāda, vairākkārt notikušas izmaiņas – vienīgais mūziķis, kas palicis kvartetā no pirmās dienas līdz šodienai, ir tā izveidotājs Artis Sīmanis. Ne tikai koncertzāles, bet arī Latvijas skolas, baznīcas,  izstāžu atklāšanas un prezentācijas ir RSK darba lauks. Programmā „Labyrinthus” Rīgas saksofonu kvartets uzstāsies jaunā sastāvā – vecbiedriem Artim Sīmanim un Ainaram Šablovskim pievienosies dāmas Ilze Lejiņa un Daiga Solovjova.

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – „Rīgas festivāls”, kas šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. 

Biļetes uz koncertu „Labyrinthus” varēs iegādāties koncerta norises vietā, savukārt biļetes uz citiem „Rīgas festivāla” koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav