Notiks džeza un blūza minifestivāls „Keys Fest”

Notiks džeza un blūza minifestivāls „Keys Fest”
Publicitātes foto . Rafaels Ressings
03-06-2014 A+ A-
Jaunatvērtajā Rīgas klubā „Happy Days& Nights” ceturtdien, 5. jūnijā, no plkst. 20.00 notiks džeza un blūza minifestivāls „Keys Fest”, informēja Latvijas Blūza atbalsta biedrības pārstāvis Normunds Kalniņš.

„Keys Fest” uzstāsies Rafaels Resnigs un grupa „Soul Gumbo”, kuras sastāvā spēlēs saksofonists Kreigs Hendijs, bundzinieks Džonijs Vidakovičs un ģitārists Alekss Šulcs.

Pasākuma rīkotāji plāno, ka šādi tiks aizsākta jauna tradīcija – ikgadējs pasākums, kura dalībnieku daiļradē dominē taustiņinstrumenti. Šā gada tēma būs „Hammond” ērģeles, tāpēc festivālā uzaicināts piedalīties R. Resnigs, kurš spēlē „Hammond” B3 ērģeles.

Visi grupas dalībnieki ir gan pieredzējuši solisti un mūzikas pasniedzēji, gan profesionāli sesiju mūziķi, kas piedalījušies daudzos projektos. Pēc N. Kalniņa teiktā, tieši tas viņiem ļauj atrast kopēju valodu programmā, kurā visi ir līdzvērtīgi un viens otru papildinoši skatuves partneri.

Rafaels Resnigs dzīvo Austrijā, taču pārsvarā atrodas ceļojumos. Mūziķis guvis pieredzi un atzinību, gan strādājot studijā, gan koncertējot ar augstākās raudzes džeza un blūza izpildītājiem – Oliveru Meliju, Leriju Gārneru, Džeimsu Ārmstrongu, „Louisiana Red”, kā arī „Grammy” laureātu „Sugar Blue”. Resnigs vada savus soloprojektus un aktīvi piedalās citu mākslinieku ierakstos. Līdz šim viņš ir piedalījies vairāk nekā 50 albumu tapšanā.

Muzikālās karjeras laikā 35 gadus vecais mūziķis izdevis 12 soloalbumus, ticis nominēts „Downbeat Critics Poll”, saņēmis pasaules lielāko blūza mediju atzinību un vairākas reizes atzīts par Austrijas labāko džeza un blūza mūziķi.

Saksofonists K. Hendijs uz Rīgu dosies no Ņujorkas, ASV. Viņš piedalījies ierakstos un koncertos kopā ar Ārtu Bleikiju, Vintonu Marsalisu, Herbiju Henkoku u. c. Viņa soloprojektos piedalījušies tādi džeza mākslinieki kā Donalds Herisons un Dī Dī Bridžvatera.

Dž. Vidakovičs ir Ņūorleānas stila bungu spēles meistars, pasniedzējs, mentors, mācību līdzekļu autors, kas izskolojis daudzas sitamo instrumentu dzīvās leģendas, tostarp Briaenu Bleidu un Stentonu Mūru. Vidakovičs daudzkārt atzīts par labāko bundzinieku „OffBeat” un „Downbeat” aptaujās. Mūziķis sadarbojies ar Bobiju Makferinu, Herbiju Henkoku. Čārliju Hanteru u. c.

Ģitārists A. Šulcs piedalījies gan dažādos R. Resniga projektos, gan muzicējis kopā ar blūza meistariem Koko Montoju, Džimmiju Rodžersu u. c. Mūziķis Rīgā ieradīsies no Losandželosas, ASV.

Minifestivālu „Keys Fest” papildinās arī latviešu mūziķi „The Peace Street Duo”. Grupas repertuāru veido improvizācijas psihedēlijas manierē, balstītas uz blūza un hārdroka saknēm. Koncertā gaidāmas britu ērģelnieka un komponista Greiema Bonda mūzikas interpretācijas.

„Hammond” ērģeles ir instruments, kura īpatnējais tembrs ir raksturīgs pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu estrādes un džeza mūzikai. Īstas „Hammond” ērģeles pasaulē un īpaši Latvijā ir retums, jo tas ir ļoti dārgs un reizēm arī kaprīzs instruments, kas prasa regulāru kopšanu un saudzīgu attieksmi, raksta Normunds Kalniņš.

Biļetes uz festivālu ir pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav