Koru olimpiāde uz Rīgu vedīs pasaules zvaigznes

Koru olimpiāde uz Rīgu vedīs pasaules zvaigznes
B. Ealovega . „The King's Singers”
03-06-2014 A+ A-
Jūlijā, kuplinot Pasaules koru olimpiādes programmu, Rīgā ar vairākiem koncertiem uzstāsies pasaules vokālās mūzikas zvaigznes – vokālā grupa „The Real Group” no Zviedrijas un „The King`s Singers” no Lielbritānijas. Pasaules lielākā kormūzikas festivāla ietvaros notiks arī vairāku slavenu komponistu darbu pirmatskaņojumi.

Zviedru a capella grupa „The Real Group” Rīgā uzstāsies solokoncertā 11. jūlijā, bet dienu iepriekš – 10. jūlijā – ar slavenajiem māksliniekiem būs iespēja tikties arī Pasaules koru olimpiādes pirmajā Zvaigžņu koncertā. „The Real Group” jau vairākkārt viesojušies Latvijā, iemantojot arī Latvijas publikas simpātijas.

Savukārt Lielbritānijas vokālais sekstets „The King`s Singers” Rīgā ieradīsies pirmo reizi un būs dzirdams gan solokoncertā 14. jūlijā, gan Pasaules koru olimpiādes otrajā Zvaigžņu koncertā 17. jūlijā.

Īpašs datums Latvijas vokālās mūzikas dzīvē būs arī 16. jūlijs, kad slavenie briti pasaules pirmatskaņojumā kopā ar Latvijas vokālo grupu „Latvian Voices” un mūziķu apvienību „Xylem TRIO” Latvijas Nacionālajā Operā atskaņos Ērika Ešenvalda īpaši šīm grupām komponētu dziesmu ciklu.

Turklāt „The King`s Singers” dziedās ne tikai angļu, bet arī latviešu valodā, informē „Latvian Voices” dalībniece Nora Vītiņa.

Pasaules koru olimpiādes īpašais viesis būs arī amerikāņu komponists, pieckārtējs „Grammy” balvas nominants Mortens Lauridsens, kura mūzika jau vairākas desmitgades ieņem stabilu vietu gan profesionālu mūzikas kolektīvu, gan amatierkoru repertuārā visā pasaulē. Koru olimpiādes ietvaros Mortens Lauridsens kopā ar Rīgas kamerkori „Ave Sol” muzicēs pirmajā Zvaigžņu koncertā. 14. jūlijā Lielajā ģildē trīs Baltijas valstu zēnu kori – Rīgas Doma zēnu koris, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, zēnu koris „Adžoliukas” no Lietuvas un Igaunijas Operas zēnu koris kopā ar Lauridsenu atskaņos viņa skaņdarbu „Lux Aeterna” – arī šis koncerts būs pirmatskaņojums.

Gan „The Real Group” un „The King`s Singers”, gan Mortens Lauridsens ir piekrituši arī rīkotāju aicinājumam, uzturoties Rīgā, sniegt vairākas meistarklases.

Biļetes uz Pasaules koru olimpiādes īpašo viesu koncertiem un citiem olimpiādes notikumiem nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēs piecu kontinentu 60 valstu 480 koru 20 000 dalībniekus. Tā mērķis – apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila.

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi.

„ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais partneris Pasaules koru olimpiādes koncertiem dāvā pasākumu nepārtrauktības apdrošināšanu. Tā ir Latvijā unikāla polise, kas bez bažām, piemēram, par nepiemērotiem laika apstākļiem vai jebkādiem citiem nejaušiem iemesliem apmeklētājiem, dalībniekiem un organizatoriem ļauj justies droši par ieguldīto, lai pilnvērtīgi izbaudītu šos grandiozos notikumus.

„Rīga 2014” un Pasaules koru olimpiādes organizētāju mobilitāti nodrošina „Audi” un „Volkswagen”.

Papildu informācija: www.singriga.lv un www.interkultur.com.

0 komentāri

Komentāru nav