Smilšu kino, koncerti un tikšanās. Rīgā pirmo reizi notiek „Baznīcu nakts”

Smilšu kino, koncerti un tikšanās. Rīgā pirmo reizi notiek „Baznīcu nakts”
Kaspars Garda, Rīga 2014
„Baznīcu nakts” laikā – 6. jūnijā – no plkst. 18.00 līdz 24.00 Rīgas dievnamos būs iespēja dzirdēt starptautiski atzīto vokālo grupu „Latvian Voices”, mūziķi Goran Gora, ansambli „Anima Solla”, tenoru Ingu Pētersonu un aktieri Juri Hiršu, ģitāristu Kasparu Zemīti un citus māksliniekus.

Nakts programmā līdzās muzikāliem priekšnesumiem un ērģeļu skaņām būs iespēja redzēt arī smilšu kino, piedalīties ekskursijās pa baznīcu mācītāju pavadībā un pavadīt laiku lūgšanās.

„Baznīcu nakts” tiks atklāta plkst. 18.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ar kopīgu ekumenisku tikšanos un svētbrīdi mācītāja Krista Kalniņa vadībā.

Pasākumu iezvanīs baznīcu zvanu skaņas, tā atgādinot pasākuma pimreizību.

Visa vakara garumā, kas ilgs sešas stundas, baznīcas piepildīs daudzveidīga pasākumu programma, iekļaujot gan baznīcas koru un ansambļu uzstāšanos, gan ekskursijas pa dievnamiem un stāstījumus gida pavadībā par baznīcu vēsturi un mākslas priekšmetiem, ko glabā baznīcas.

„Baznīcu nakts” programma veidota, aptverot dažādas Rīgas apkaimes un pasākuma ietvaros aicinot apmeklēt ne tikai labi zināmās Vecpilsētas un centra baznīcas, bet doties arī uz Mežaparku, Sarkandaugavu un Vecmīlgrāvi, Bolderāju un Āgenskalnu, kā arī Latgales priekšpilsētas dievnamiem. Pievēršot uzmanību šīm mazāk zināmajām baznīcām un aicinot tās apmeklēt ikvienu interesentu, tajās muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki. Haralda Sīmaņa priekšnesumu varēs dzirdēt Bolderājas ev. lut. baznīcā, savukārt Mežaparka ev. lut. baznīcā uzstāsies mūziķis Jānis Holšteins (Goran Gora). Latgales priekšpilsētā Rīgas Jēzus ev. lut. baznīcā līdzās Vitas Kalnciemas ērģeļspēlei būs iespēja vērot arī Smilšu kino un dzirdēt vokālā ansambļa „Anima Solla” koncertu.

Viena no plašākajām vakara programmām būs Jaunā Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcā.

Tur koncertēs saksofonists Artis Gāga un ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī dziedās un spēlēs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs un tenors Ingus Pētersons.

Lutera ev. lut. baznīcā Torņakalnā koncertēs Emīla Dārziņa jauktais koris diriģenta Artūra Ancāna vadībā. Savukārt Mateja baptistu baznīcā (centrā) koncertu sniegs vokālā grupa „Latvian Voices”. Vīlandes baptistu baznīcā uzstāsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla”. Pārdaugavā, Mārtiņa ev. lut. baznīcā būs iespēja dzirdēt Rīgas Gospeļkora koncertu Jāņa Maslovska vadībā.

Praktiska darbošanās un informācija par ikonogrāfijas teoriju un praksi varēs saņemt Sv. Alberta Romas katoļu baznīcā, savukārt Āgenskalna baptistu baznīcā darbosies  Pantomīma, bet Sv. Pāvila ev. lut. baznīcā pirmo reizi uzstāsies klaunu grupa „Mirabilibus”. Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā ērģeļmūziku atskaņos Kristīne Adamaite, dziedās Jolanta Strikaite un citi mūziķi un mūzikas studenti.

Visu 42 baznīcu vakara programma publicēta „Baznīcu nakts” mājaslapā.  

Pasākums „Baznīcu nakts” ir piemērots ģimenēm, draugu grupām un individuāliem apmeklētājiem.  Dalība visos Baznīcu nakts pasākumos ir bez maksas. Aicinām sekot līdzi aktualitātēm arī sociālo tīklu profilos Facebook, Draugiem un Twitter.

„Baznīcu nakts” pasākumu laikā, piektdien, 6. jūnijā atsevišķos sabiedriskā transporta maršrutos būs papildu reisi, tie no Rīgas centra kursēs aptuveni līdz plkst. 0.30, informēja pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis.

Papildu reisi tiks organizēti tā, lai tie pēc iespējas apkalpotu lielāko daļu pilsētas mikrorajonu un baznīcas, kas piedalās „Baznīcu nakts” pasākumos. Papildu reisi tiks nodrošināti 4., 5., 6., 7., 10. un 11.tramvaja maršrutā, 9., 14., 15., 17., 18., 22. un 27.trolejbusa maršrutā, kā arī 3., 11., 18., 24., 25., 37., 40., 50., 51. un 53. autobusa maršrutā. Par papildu reisu izmantošanu pasažieriem jānorēķinās tāpat kā ikdienā pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

„Baznīcu nakts” ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms desmit gadiem „Baznīcu nakts” aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums.

Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada „Baznīcu nakts” notiek arī Tartu, Igaunijā. Rīgā „Baznīcu nakti” rīko starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

0 komentāri

Komentāru nav