Mežaparkā varēs iepazīt citu tautu saulgriežu svinēšanas tradīcijas

Mežaparkā varēs iepazīt citu tautu saulgriežu svinēšanas tradīcijas
Publicitātes foto
21. un 22. jūnijā Mežaparkā „Rīga 2014 saulgriežu” laikā notiks Pasaules saulgriežu festivāls, kurā ar dziesmām, dejām, dažādu tautu tradicionālajiem ēdieniem un vainagu pīšanu varēs iepazīt saules svinēšanas tradīciju daudzveidību. Festivālā piedalīsies kolektīvi no astoņām valstīm, tostarp no Indijas un Kolumbijas.

Pasaules saulgriežu festivāla programmu veidos dziesmas, dejas un rituāli, sākot ar pašmāju un tuvāko kaimiņu skanīgākajiem līgotājiem, Rumānijas un Maķedonijas tautas tradīciju atspoguļojumu, līdz pat saulainajam Tbilisi džezam un Kolumbijas perkusiju ritmiem. Piedalīsies: „Kokle”, „Laiksne”, „Oglīte” (Latvija), Brēmenes koris „Bremer RathsChor” (Vācija), folkloras grupa „Tarbatu” (Igaunija), Fokšani (Focșani) folkloras ansamblis „Tara Vrancei” (Vrančas (Vrancea) apgabals, Rumānija), tradicionālās mūzikas grupa „Tanec” (Maķedonija), Tbilisi džeza ansamblis „Tbilisi Big-Band” (Gruzija), Tato Marenko (Tato Marenco), Gujarati folkgrupa „Saptak” (Indija) un „via 40” (Kolumbija).

Festivālā būs iespējams apmeklēt dažādu valstu tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklases, kā arī radošajās darbnīcās iemācīties pīt Līgo un Jāņu vainagus. Amatnieku teltīs būs iespējams pagatavot saulgriežu mūzikas instrumentu. Tāpat Zāļu sievas palīdzēs trejdeviņu zālīšu ziepju vārīšanā. Apmeklētāju „savārītās” ziepes tiks iesaiņotas lina audumā un pārsietas ar aukliņu, lai noderētu kā dāvana gan viesiem no ārvalstīm, gan pašu tautiešiem.

Pasaules saulgriežu festivāls notiks 21. un 22. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 21.00 pļavā pie Mežaparka Lielās estrādes. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Šogad saulgriežos Rīgā – Mežaparkā – notiks pasākums „Rīga 2014 saulgrieži”, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā divu dienu garumā aicinās svinēt saules svētkus, izdzīvojot gan latviešu saulgriežu tradīcijas un rituālus, gan iepazīstot senas un mūsdienīgas saulgriežu tradīcijas citviet pasaulē. „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros būs skatāms deju uzvedums „Lec, saulīte!”, „Pasaules saulgriežu festivālā” mūziķi no visas pasaules demonstrēs savu redzējumu par saulgriežu svinēšanu, Latvijas un citu valstu alu varēs degustēt „Pasaules alus parādē”, amatniekus un tirgotājus pulcēs „Rīgas saulgriežu gadatirgus”, bet noslēgumā 22. jūnijā notiks sadejošanās un sadziedāšanās visas nakts garumā.

Sniedzot atbalstu šā gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, „ERGO” kā „Rīga 2014” oficiālais apdrošināšanas partneris dāvina apdrošināšanu šim un citiem lielākajiem svētku programmas pasākumiem. „ERGO” aicina pasākuma apmeklētājus un dalībniekus uz saulgriežu pasākumiem Mežaparkā ierasties ar velosipēdiem un piedāvā iespēju atstāt tos apsargātā un apdrošinātā bezmaksas velonovietnē, kas atradīsies netālu no Mežaparka estrādes.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

„Rīga 2014 saulgrieži” pasākumu programma pieejama šeit:

0 komentāri

Komentāru nav