Tuvākie pasākumi Kalnciema kvartālā

Tuvākie pasākumi Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
08-05-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā tuvākajās nedēļās gaidāmi ne tikai tradicionālie sestdienu amatnieku un mājražotāju tirdziņi – pasākumu kalendāru papildina gan ceļojumu stāstu vakars, gan lekcijas un izstāde.

Ceturtdien, 9. maijā, plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē Ceļojumu vakarā viesosies žurnālists Sandijs Semjonovs, kurš stāstīs par saviem darba braucieniem un ceļojumiem uz Somāliju, Irāku, Afganistānu, Libānu, Etiopiju, Kotdivuāru, Kosovu un citām valstīm.

Ceļojumu vakarā būs apskatāma arī tematiska fotoizstāde „Afganistānas piezīmes”, ko veido fotogrāfa Egīla Helmaņa darbi. Ieejas maksa – 3 lati.

allaž sestdienā, arī šonedēļ – 11. maijāKalnciema kvartālā notiks tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan veselīgu pārtiku, gan rokdarbus un amatnieku darinājumus.

Pasākumi Kalnciema kvartālā turpināsies 13. maijā, kad plkst. 19.00 notiks lekcija „Dusmas”, kuru lasīs teologs un atkarību terapijas speciālists Māris Ķirsons. Viņš lekcijā skaidros jautājumus: Vai dusmas ir tikai sliktas? Ko es daru biežākdusmojos uz sevi vai citiem? Ko es panāku dusmojoties?

Lektors Māris Ķirsons ir uzaudzis Misisipi, dzīvojis Čikāgā, Filadelfijā, Toronto un Otavā. Ieguvis maģistra grādu teoloģijā un pastorālajā teoloģijā, kas Latvijā pielīdzināms psiholoģijas grādam. Pašlaik atgriezies Latvijā un aktīvi dalās ar savu pieredzi un zināšanām.

Interesenti aicināti pieteikties uz lekciju līdz 12. maijam, sūtot pieteikumu uz e-pastu kalnciemaiela@gmail.com. Lekcijas ieejas maksa – 5 lati.

Savukārt 15. maijā plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla Vīnu veikla zālē turpināsies sarunu cikls „Pārdaugava stāsta”, kurā piedalīsies arhitekts un Pārdaugavas ilggadējs iedzīvotājs Pēteris Blūms.

Ņemot vērā Pētera Blūma mūža garumā krāto zināšanu bagāžu arhitektūras un kultūrvēstures jomā, šoreiz rīkotāji piedāvā iespēju jau iepriekš apmeklētājiem pajautāt sev interesējošus jautājumus par Pārdaugavu.  

Arhitekts Pēteris Blūms tikšanās laikā dāvās iespēju saņemt konsultāciju un skaidrojumu katram iepriekš iesūtītajam jautājumam par vēsturi, arhitektūru vai restaurāciju saistībā ar Pārdaugavu, kam klāt jāpievieno fotoattēls. Jautājumus var iesūtīt: kalnciemaiela@gmail.com līdz 13. maija vakaram.

Pasākumu ciklā „Pārdaugava stāsta” tiek uzaicinātas ievērojamas personībasgalvenie stāstnieki, kuri noteiktu dzīves posmu ir pavadījuši Pārdaugavā un dēvē sevi par „pārdaugaviešiem”.

Stāstu vakari tiek veidoti mērķtiecīgā formā, sarunas laikā virzoties caur noteiktām Pārdaugavas apkaimēm un koncentrējoties uz īpašiem un personiskiem pieturas punktiem Pārdaugavā. Tiek runāts par konkrētām vietāmēkām, ielām, parkiem, stūriem un pagalmiem , kas tiek iztirzātas nevis no vēsturiski akadēmiskā aspekta, bet no personiskās retrospekcijas. Tiek vākti un apkopoti subjektīvi atmiņu stāsti par Pārdaugavas vietām, komponējot šos stāstus ar attēliem no stāstnieku personiskajiem un citiem pieejamajiem arhīviem, arī senām kartēm, fotogrāfijām, vēstulēm, skaņām un citiem materiāliem.

Ieejas maksa – 3 lati, studentiem un pensionāriem – 1 lats.

Jau ziņots, ka paralēli citiem pasākumiem no pirmdienas līdz sestdienai Kalnciema kvartālā mākslas galerijā aplūkojama Adriānas Vīgneres personālizstāde „Nekas un horizonta meklētāji”. Izstāde būs atvērta līdz 22. maijam, ieeja bez maksas.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā.

0 komentāri

Komentāru nav