Itālijā liela interese par sadarbību ar Rīga 2014

Itālijā liela interese par sadarbību ar Rīga 2014
14-12-2012 A+ A-

Šonedēļ Romā Baltijas dzintaram veltītajā nedēļā līdzās  zinātniskajai konferencei un Baltijas valstu mākslinieku izstādes atklāšanai  notiek ari citas  Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas  aktivitātes.

Romā  ir ieradušies arī P.Stradiņa muzeja pārstāvji – direktore Edīte Bērziņa  un Dr.Juris Salaks. 2014. gada programmā Rīgā  Dzintara ceļu varēs izstaigāt, apmeklējot piecus muzejus. P. Stradiņa Medicīnas muzejs fokusēsies uz Baltijas dzintara nozīmi un lietojumu veselībā un medicīnā, tādēļ muzeja pārstāvji Etrusku un citos Romas muzejos šonedēļ iepazīstas ar   eksponātiem, kurus, sadarbībā ar itāļu kolēģiem, demonstrēt  Rīgā.

Savukārt Rīgas Biržas direktore Daiga Upeniece Latvijas Nacionālā mākslas muzeja uzdevumā devusies uz Bazilikatas reģionu Itālijā, lai Potences pilsētas un citos Bazilikatas reģiona muzejos izraudzītos eksponātus izstādei  Rīgas Biržā. Apmeklējums notiek ar LR vēstniecības Itālijā un Itālijas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Itālijas un Latvijas veiksmīgo sadarbību projekta īstenošanai sekmēs fakts, ka Itālija būs ES prezidējošā valsts 2014. gada otrajā  pusē, bet Latvija – 2015. gada pirmajā pusgadā.

0 komentāri

Komentāru nav