Botāniskajā dārzā uzziedējušas magnolijas

Botāniskajā dārzā uzziedējušas magnolijas
Rīga 2014
08-05-2013 A+ A-
Pašlaik LU Botāniskajā dārzā, kur gan šogad, gan nākamgad Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” ietvaros norisināsies Puķu balle, uzziedējušas magnolijas, kultūras portāls „Rīga 2014” uzzināja Botāniskajā dārzā.

Pašlaik baltas, lielas kupenas zied ‘Magnolia x loebneri’, ‘Magnolia kobus’, ‘Magnolia kobus ‘Borealis’’, arī ‘Magnolia stellata’. Tās visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied pirms ir izplaukušas lapaslieliem, baltiem un maigi rozā ziediem.

 

 

Magnolijas ir salīdzinoši senas izcelsmes augi, par ko liecina vienkāršā zieda uzbūve. Dabā tās aug Dienvidāzijā un Amerikā, galvenokārt tropos un subtropos. Koki ir ļoti dekoratīvi ar lieliem, izteiksmīgiem ziediem, tādēļ tie ir introducēti arī Eiropā, īpaši tās dienvidu un rietumu daļā, kur ir maigs klimats.

 

Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās magnolijas. Universitātes Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijālauka ekspozīcijā ir septiņpadsmit dažādu sugu un šķirņu, koki ir līdz pat 50 gadu veci, kas tagad ir apskatāmi visā savā krāšņumā.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Papildu informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

0 komentāri

Komentāru nav