BBC režisors Pīters Maniura sāk darbu pie koncerta „Dzimuši Rīgā”

BBC režisors Pīters Maniura sāk darbu pie koncerta „Dzimuši Rīgā”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . 6. jūlijā pie Latvijas Nacionālās operas notiks koncerts „Dzimuši Rīgā”
Godalgotais telekanāla BBC režisors, Eiropas Raidorganizāciju apvienības Mūzikas un dejas ekspertu grupas viceprezidents Pīters Maniura (Lielbritānija) šodien, 9. jūnijā, ieradies Rīgā, lai uzsāktu darbu pie zvaigžņu koncerta „Dzimuši Rīgā” starptautiskās tiešraides režijas veidošanas. Unikālais projekts „Dzimuši Rīgā” pulcēs Rīgā dzimušos pasaulslavenos mūziķus, kuru sniegumu vēros miljoniem skatītāju Eiropā.

Starptautiskā televīzijas režijas autoritāte Pīters Maniura Latvijā veidos viena no nozīmīgākajiem „Rīga 2014” programmas notikuma – klasiskās mūzikas koncerta „Dzimuši Rīgā” – starptautiskās tiešraides režiju. Pirmoreiz šāda mēroga Latvijas kultūras notikumu translēs ne tikai Latvijas Televīzija, bet arī Eiropas kultūras kanāls „ARTE” un citas Eiropas valstu televīzijas. „Dzimuši Rīgā” televīzijas ieraksta vizuālais risinājums tiks veidots līdzīgi Vīnes Filharmoniskā orķestra koncertu atspoguļojumam televīzijas ierakstos Šēnbrunnā, kur tiek akcentēta arī atmosfēra klausītāju vidū, izcelta arhitektūra, veidojot īpašu pilsētas pievilcības noskaņu.

 

 

Jāpiebilst, ka režisors Pīters Maniura veidojis, piemēram, karalienes Elizabetes II Zelta jubilejas koncerta tiešraides režiju un par saviem darbiem novērtēts ar „Emmy” un „Bafta” balvu. Kopš 2013. gada viņš darbojas arī projekta „Opera North” valdē. 2012. gadā BBC paspārnē režisors aizsāka darbu pie jaunas, inovatīvas mākslas un mūzikas digitālās platformas izstrādes „The Space”, pirms tam ieņemot BBC klasiskās mūzikas un dejas nodaļas vadītāja amatu. 

 

Koncertā „Dzimuši Rīgā” uzstāsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēs diriģents Andris Poga. Koncerta „Dzimuši Rīgā” idejas autore ir Daina Markova, režisors – Dāvis Sīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš.

Biļešu cena uz 6. jūlija koncertu ir iepriekšpārdošanā – no 10 līdz 100 eiro, tās pieejamas „Biļešu servisa” kasēs un „Rīga 2014” kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Koncerta translācijas projekts tiek veidots sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Latvijas Radio un Latvijas Nacionālo operu.

0 komentāri

Komentāru nav