Izraēlas operā izrādīs LNO radošās komandas iestudēto „Traviatu”

Izraēlas operā izrādīs LNO radošās komandas iestudēto „Traviatu”
Gunārs Janaitis . „Traviatas” iestudējums LNO
09-05-2013 A+ A-
12. maijā Izraēlas operā Telavivā (The New Israeli Opera) notiks Dž. Verdi operas „Traviata” pirmizrāde. Tā būs skatuviski un konceptuāli precīza Latvijas Nacionālajā operā skatāmā iestudējuma adaptācija, kuru, tāpat kā Latvijā, veidojusi LNO radošā komanda: režisors Andrejs Žagars, scenogrāfs Andris Freibergs un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LNO pārstāve Ieviņa Ancena.

Oriģinālas nianses iestudējumam piešķirs cita solistu komanda, kuru papildinās Izraēlas operas koris un orķestris Izraēlas operas muzikālā vadītāja un diriģenta Deivida Sterna vadībā.

Izraēlas prese un skatītāji jau pauduši gandarījumu, ka Verdi 200. jubilejas gadā ar LNO gādību uz valsts operas skatuves atgriežas viena no viņa populārākajām operām, turklāt krāšņā un atraktīvā veidolā.

Iestudējuma pirmizrādē piedalīsies spožs solistu sastāvs: Violetas lomā iejutīsies Horvātijā dzimušais soprāns Lana Kosa (Lana Kos). Viņas radošajā biogrāfijā Violetas lomai ir īpaša nozīme: iestudēta vairākos pasaules operteātros, tostarp ar lieliem panākumiem arī Veronas operā.

Viņas iemīļotā Alfrēda lomā būs viens no vadošajiem Francijas tenoriem Žans Fransuā Borā (Jean-François Borras), kurš šobrīd uzsācis spožu starptautisku karjeru un ir biežs galveno lomu interprets daudzos pasaules operteātros.

 

Savukārt Žermona tēlā iejutīsies itāliešu baritons Vitorio Vitelli (Vittorio Vitelli). Ar daudzkrāsainu, tembrāli skaistu vokālu apveltīto solistu, kuram piemīt iedzimts aktiera talants un temperaments, skatītāji Latvijā pērn iepazina Siguldas opermūzikas svētkos, bet šā gada sākumā skaļi uzgavilēja Lielajā ģildē, kur Vitelli dziedāja titullomu Dž. Verdi operas „Simons Bokanegra” koncertuzvedumā.

Latviešu operas mākslinieku sniegumu Izraēlas skatītāji pirmo reizi iepazina 1999. gadā, kad valsts vienpadsmit pilsētās viesojās LNO iestudētās V. A. Mocarta operas „Dons Žuans” solisti.  Savukārt Andrejam Žagaram režijas jomā šī ir pirmā sadarbība ar Izraēlas operu. „Esam gandarīti strādāt valstī ar senām un dziļām kultūras tradīcijām. „Traviatas” iestudējuma process ir lieliski organizēts – kolēģi Izraēlā ir atsaucīgi, radoši un draudzīgi,” akcentē LNO direktors.
 
Pēc 12. maija, kad paredzēta operas „Traviata” pirmizrāde, plānots intensīvs izrāžu grafiks: līdz 16. jūnijam repertuārā iekļautas desmit izrādes.

0 komentāri

Komentāru nav