Liepājas teātrī sezonas pēdējā pirmizrāde – „Minhauzena precības”

Liepājas teātrī sezonas pēdējā pirmizrāde – „Minhauzena precības”
Ziedonis Safronovs . skats no Liepājas teātra izrādes „Minhauzena precības”
09-05-2013 A+ A-
Liepājas teātrī sezonas noslēgumā, 14. jūnijā, pirmizrādi piedzīvos jauns muzikāls iestudējums – Mārtiņa Zīverta „Minhauzena precības”, ko iestudē režisors Valdis Lūriņš. Ar šo izrādi Liepājas teātris beigs 106. sezonu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Liepājas teātra pārstāvji.

Mārtiņa Zīverta lugām ir būtiska nozīme latviešu dramaturģijā. „Minhauzena precības” ir viena no viņa pirmskara daiļrades populārākajām lugām.

Lugas darbība norisinās Duntes muižā, kur mierīgu vakaru izjauc princeses un viņas pavadoņu ierašanās. Kopā ar raibo kompāniju ierodas arī Minhauzens, kuru visi pazīst lielāko meli un sapņotāju. Viņa stāsti sadusmo pils īpašnieci Jakobīni, bet uzjautrina pārējos viesus.

Un tikai vienam cilvēkam Minhauzens spēj atklāt savu patieso dabuilgas pēc sapņu zemes Ulubeles, kur paslēpties no ikdienas kņadaszemes, kur vienmēr spīd saule, kur nabagais jūtas bagāts un ikviens spēj patiesi mīlēt…  Kas tad šodien ir Minhauzena neiespējamo stāstu pamatā? Galvenokārtironija, jo tas ir vienīgais veids, eksistēt pasaulē, kura uzskata Tevi par nenormālu.

„Es nemeloju, , es dzīvi svinu, un visos jūsos Dievu atdzīvinu,” šādus vārdus Minhauzenam veltījis dzejnieks Jānis Peters, kurš radījis tekstus Valda Zilvera oriģināldziesmām. Oriģinālie un laikmetīgie, bet Zīverta garu saglabājušie Petera teksti, veiksmīgi papildinās dramaturģisko materiālu, lai vēl niansētāk atklātu varoņu dvēseļu peripetijas.

Minhauzena lomā iejutīsies Mārtiņš Kalita, viņa mīļoto Jakobīni atveidos Everita Pjata. Pārējās lomas izdzīvos aktieri – Laura Jeruma, Sigita Jevgļevska, Edgars Pujāts, Gatis Maliks, Armands Kaušelis, Signe Ruicēna, Kaspars Kārkliņš, Inese Jurjāne, Rolands Beķeris, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Marģers Eglinskis, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Ilze Būde, Ilze Jura un Anete Berķe.

„Aktieri galvenajām lomām pie manis parasti atnāk ļoti dabiski par Čaku kļuva Kaspars Kārkliņš, bet RobertuSandis Pēcis.

Es nebūtu piekritis Liepājā iestudēt šo izrādi, ja nebūtu redzējis te Minhauzenu, bet to es saskatīju Mārtiņā,” režisors pamato savu izvēli.

Režisors savā komandā aicinājis strādāt arī kostīmu mākslinieci Lieni Rolšteini, horeogrāfu Albertu Kivlenieku, scenogrāfu Artūru Arni un gaismu mākslinieku Raineru Kornhuberu.

0 komentāri

Komentāru nav