„Geto stāsti. Rīga” televīzijas pirmizrāde LTV1

„Geto stāsti. Rīga” televīzijas pirmizrāde LTV1
Publicitātes foto
09-05-2013 A+ A-
Pieminot Otrā pasaules kara upurus, ceturtdien, 9. maijā, plkst. 22.15 LTV1 piedāvās dokumentālās filmas „Geto stāsti. Rīga” televīzijas pirmizrādi, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LTV pārstāve Laura Brokāne.

Dokumentālās filmas „Geto stāsti. Rīgapirmizrāde notika pirms nepilna mēneša, kad kinoteātra skatītāji vēstures liecinieku atmiņās iepazina vienu no Rīgas iedzīvotāju 20. gadsimta lielākajām vēstures traģēdijāmholokaustu Rīgā. Filma vēsta ne tikai par holokausta upuru ciešanām un pazemojumiem, bet arī nesavtību un drosmi – par tiem, kas riskējot ar dzīvību, glāba savus līdzcilvēkus.

Emocionālos stāstos un atmiņās dalīsies pieci cilvēki, kuri pieredzējuši nežēlīgo vēstures posmu. Par piedzīvoto stāstīs vēsturnieks, muzeja „Ebreji Latvijāizveidotājs Marģers Vestermanis, franču valodas skolotāja Riva Šefere, jurists Aleksandrs Bergmanis, mūzikas skolotāja Gabriela Paraša, arī pazīstamā kinozinātniece Valentīna Freimane, kuras tuvinieki iznīcināti geto.

„Ar šo filmu vēlamies veicināt totalitāro režīmu izraisīto postījumu seku izpratni attiecībā uz Eiropas politisko kultūru. Holokaustu piedzīvoja konkrēti cilvēki. Tās bija viņu sāpes, pazemojumi, ciešanas, bojāeja vai izglābšanās. Izglābšanās, kas līdzinās brīnumam,” saka filmas producente Antra Gaile. Savukārt režisore Linda Olte akcentē, ka filma nav tikai stāsts par vēsturi aicina aizdomāties arī par mūsu izvēlēm šodien.

„Geto
stāsti. Rīga” veidojusi ilggadējā LTV raidījuma „Ielas garumā” vadītāja un redaktore Lilita Eglīte un režisore Linda Olte. Filmas operatori – Mikus Meirāns, Juris Pīlēns, Andrejs Rudzāts. Mūzikas autors – Kārlis Auzāns.

Filmas treileris skatāms šeit:
 

0 komentāri

Komentāru nav