Pirmās projekta „Deja iziet pilsētā” izrādes notiks Vecmīlgrāvī

Pirmās projekta „Deja iziet pilsētā” izrādes notiks Vecmīlgrāvī
Publicitātes foto
18. un 19. jūnijā Vecmīlgrāvī notiks Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta „Deja iziet pilsētā” pirmā jauniestudējuma izrādes, ko kopā ar astoņiem latviešu dejotājiem veidojis flāmu horeogrāfs Kūns Augustinens (Koen Augustijnen) no pasaulē pazīstamās kompānijas „les ballets C de la B”.

Horeogrāfs Kūns Augustinens ar latviešu dejotājiem sāka strādāt jau pagājušā gada oktobrī, pasniedzot meistardarbnīcu kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Darbnīcā kopīgās sarunās un klejojumos pa Vecmīlgrāvja apkaimi dzima jaunās izrādes ideja, kas īsteno projekta „Deja iziet pilsētā” ieceri paplašināt dejas ierasto praksi un teritoriju, novirzot izpētes un izrāžu tapšanas procesu uz Rīgas apkaimēm un padarot šo pilsētas daļu redzamo un neredzamo ainavu par izrādes centru.

Interviju ar Kūnu Augustinenu lasi mūsu portālā!

Jaunā izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību./Из Вецмилгрависа с любовью” ir stāsts par kopienu, kur visi ir kopā un katrs pats par sevi.

Izrāde notiks publiskajā telpā un tiks rādīta divus vakarus divās vizuāli un emocionāli atšķirīgās Vecmīlgrāvja vietās – blokmāju pagalmā Ziemeļblāzmas ielā 51 un kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā. Viss sāksies ar cienastu pie kopīga galda un turpināsies ar jauno dejas mākslinieku priekšnesumu.

Izrādes horeogrāfu interesē spēki, kas nosaka noteiktas sabiedrības grupas saglabāšanos un attīstību, un tas, cik liela loma šajos procesos ir katram indivīdam.

Tāpat viņu jau no pirmā brīža Latvijā fascinē mūsu tautas deja, kuru viņš uzlūko kā fenomenu, ko sabiedrība ir spējusi ne tikai saglabāt, bet arī mainīt un attīstīt. Uzvedumā tiks sakausēti visi šie elementi līdz ar izrādes līdzautoru un izpildītāju iespaidiem, kas iegūti Vecmīlgrāvja apkaimē un sarunās ar vietējiem (izpētes dokumentācija apkopota blogā).

„No Vecmīlgrāvja ar mīlestību. Из Вецмилгрависа с любовью” izrādes:
18. jūnijā plkst. 19.00 pagalmā Ziemeļblāzmas iela 51;
19. jūnijā plkst. 19.00 kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, Ziemeļblāzmas ielā 36.

Ieeja – bez maksas.

Horeogrāfs: Kūns Augustinens (Beļģija). Līdzautori un dejotāji: Katrīna Albuže, Evita Birule, Dmitrijs Gaitjukevičs, Aldis Liepiņš, Elīna Lutce, Roberts Muciņš, Eva Vancāne, Kristīne Vismane.

Izrādes horeogrāfs Kūns Augustinens ir studējis Ģentes Universitātē un savu māksliniecisko darbību sāka kā dejotājs slavenā flāmu režisora Alēna Platēla kompānijā „les ballets C de la B”. Kopš 1997. gada Kūns iestudē pats savas izrādes kopā ar virtuozajiem „les balets” dejotājiem, no kurām vairākas – „bache” (2004), „Import Export” (2006), „Ashes” (2009) – ir izpelnījušās plašu starptautisku atzinību. Pēdējā laikā Kūns Augustinens strādā ārpus kompānijas un ir veidojis izrādes Palestīnā un Austrālijā. Viņa darbi atklāj mākslinieka aizrautīgo interesi par apkārt notiekošo un tiem piemīt „les ballets C de la” raksturīgais rokraksts – tie ir eklektiski, enerģiski un apvieno laikmetīgo mākslu un popkultūru.

Projekts „Deja iziet pilsētā” ir izrāžu sērija pilsētvidē, ko dažādās Rīgas apkaimēs veido starptautiski atzīti ārvalstu laikmetīgās dejas mākslinieki sadarbībā ar latviešu dejotājiem. Ar starptautisko nosaukumu „Dance Moves Cities” līdzīgs projekts norisinās vēl divās Eiropas pilsētās – Terni, Itālijā un Krakovā, Polijā.

Nākamie „Deja iziet pilsētā” publiskie notikumi un izrādes Rīgā:
23. un 24. augustā Grīziņkalnā, kolektīvs „Contact Gonzo” (Japāna);
13. un 14. septembrī Sarkandaugavā, horeogrāfs Villijs Dorners (Austrija).

„Deja iziet pilsētā” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums un to rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

0 komentāri

Komentāru nav