„Miera ielas Republika” aicina uz Vasarsvētkiem

„Miera ielas Republika” aicina uz Vasarsvētkiem
Publicitātes foto
Jau otro gadu pēc kārtas radošais kvartāls „Miera ielas Republika” aicina sagaidīt Vasarsvētkus Miera ielā. Šogad festivāls norisināsies sestdien, 18. maijā, no plkst. 11.00 līdz 23.00 Miera ielas posmā no Brīvības ielas līdz Rīgas pilsētas Dzemdību namam.

Miera iela ir viens no Rīgas radošajiem kvartāliem, kas kļuvis par novērtētu parādību rīdzinieku ikdienā un pilsētas viesu maršrutos. Tajā darbojas entuziasma pilni, uzņēmīgi cilvēki, kas ne tikai veido sava kvartāla seju, bet maina visas Rīgas raksturu.

Gan Miera iela, gan citi Rīgas radošie kvartāli piedāvā iespējas, kas ļauj pilsētu iepazīt gluži personiskā un oriģinālā veidā. Tie var palīdzēt atklāt jaunas vietas, kur likt lietā savu radošo enerģiju un piedzīvot ko vēl neredzētu un pārsteidzošu. Radošās iniciatīvas bagātina pilsētvidi ar kultūras, mākslas, sporta un deju pasākumiem.

Pilsētas festivāls „Miera ielas Vasarsvētki” aicina piedalīties gan tuvējo apkaimju iedzīvotājus, gan ikvienu pilsētas viesi. Svētku rīkotāji sola vērienīgu kultūras un izklaides programmu, kas piepildīs ielu ar radošu un pozitīvu gaisotni visas dienas garumā un iesildīs tuvojošos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

Teātra cienītājus priecēs izrādes uz brīvdabas skatuves, kur uzstāsies improvizācijas teātri „Hamlets” un „Improvide”, etīžu teātris „Nerten”, kā arī Dramaturgu teātra trupa. Vakara noslēgumā skatītājiem tiks piedāvāta dzejas performance „Vārda vibrācija” ar dzejnieku un mūziķu piedalīšanos. Kinocienītāji varēs baudīt Latvijā tapušo filmu programmu, par ko parūpēsies starptautiskais īsfilmu festivāls „2Annas”, studijas „AVE”, „Urga” un „Atomart”.

Savukārt par muzikālām izklaidēm uz brīvdabas skatuves gādās dažādu žanru grupas un mūziķi – „Vētras saites”, „Manta”, „Jakob Noiman Festival Band”, „Marta Migla”, Čipsis un Dullais, „Baložu Pilni Pagalmi”, „Inokentijs Mārpls”, „Deskalighters”, Andis Grīva, kā arī „Jāņa Ruņģa klātbūtne”.

Vizuālo mākslu un dizainu popularizēs Miera ielā esošie veikaliņi un mākslinieku darbnīcas. Svētkos viesosies arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti ar glezniecības plenēru ielas garumā. Būs apskatāmas tēlnieces Andas Poikānes skulptūras, LMA studentu stikla mākslas darbi u. c.

Aktīvās atpūtas cienītājus gaidīs „Rīga Velo Fixed MINI RACE” šķēršļu velotrase, kā arī „Piens Velo” treks. Pasākuma laikā darbosies arī Rīgas Veloservisa mazais velo traumpunkts, savukārt CSDD pagalmā notiks velosipēdu reģistrācija un citas ar velo saistītas aktivitātes.

Īpaša programma paredzēta arī mazajiem svētku apmeklētājiem. Būs skatāmas divas leļļu teātra izrādes – „Kas zaķīti pasargās?” profesionālo skatuves mākslinieku apvienības „Kili-Kili” izpildījumā un izrāde „Brīnumskapis” ar Valsts Leļļu teātra aktieru Daumanta Švampes un Lienītes Osipovas piedalīšanos.


Notiks izdevniecības „liels un mazs” dzejas bilžu grāmatu sērijas „Bikibuks” jaunākā komplekta prezentācija.

Bērnus gaidīs arī „Laimas” šokolādes tāfelīšu saiņošanas un noformēšanas darbnīca, nozīmīšu veidošanas darbnīca, palmu lapu trauku perkusiju instrumentu meistardarbnīca kafejnīcā „Taka”, stikla mozaīku gatavošana stikla mākslinieces Martas Ģibietes vadībā, Ievas Grases ģipša gleznu darbnīca, papīra izgatavošanas darbnīca „Cronquist” un daudzas citas radošas aktivitātes.

Svētku laikā darbosies arī eko tirdziņš, kurā varēs iegādāties bioloģisko zemnieku saimniecību produktus un iepazīties ar tiešās tirdzniecības kustību, kā arī vērtīgo lietu tirdziņš, kurā piedalīsies gan retro lietu tirgotāji, gan dizaineri.

„Miera ielas Vasarsvētki” ir kļuvuši par jaunu tradīciju Miera ielā, kur valda rosīga atmosfēra un vienlaikus arī miers, kas rodas, nogriežoties no galvenajām ielām un to burzmas. Šobrīd visā Miera ielas garumā uzplaukst radošs kvartāls, ko veido kafejnīcas, veikaliņi un citas radošas iniciatīvas. 

Pasākums norit ar Rīgas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda un nodibinājuma „Rīga 2014” atbalstu.

Papildu informācija par „Miera ielas Vasarsvētkiem” atrodama „Miera ielas Republikas” mājaslapā un „Facebook” profilā.

1 komentāri

Evija

13.05.2013 21:50

super !