Ksenija Sidorova un dejotāji tiksies koncertā „Tango”

Ksenija Sidorova un dejotāji tiksies koncertā „Tango”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Akordeoniste Ksenija Sidorova 17. jūnijā ar programmu „Tango” uzstāsies Latvijas Nacionālajā operā
„Rīgas festivālā” 17. jūnijā plkst. 20.00 koncertprogrammā „Tango”, kas ir viens no „Rīga 2014” programmas pasākumiem, uz Latvijas Nacionālās operas skatuves satiksies akordeoniste Ksenija Sidorova, dejotāji – Kirils Burlovs, Ieva Rācene, Evelīna Godunova, kā arī Krievijā dzimušais britu vijolnieks Aleksandrs Sitkoveckis un kazahstāniešu pianiste Aižana Nurkenova. Koncerts notiek Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

Projekta režisors un horeogrāfs Kirils Burlovs atzīst: „Man tango nozīmē divu pretēju spēku spēli, kur savstarpēju līgumu uz nenoteiktu laiku paraksta brīdī, kad sāk skanēt pirmās mūzikas taktis. To varētu salīdzināt ar attiecībām starp cilvēkiem, kurus savieno neredzamā likteņa roka. Lai kā dažreiz kādam no partneriem gribētos paildzināt šo mirkļu ilgumu, svarīgi sajust, kad attiecības vai, šajā gadījumā mūzika, ir beigusies. Nodalīt savas ilūzijas no realitātes un skaņas no klusuma.”

Koncertā „Tango” mūzika tiks pārstāvēta plašā ģeogrāfiskā amplitūdā, sākot no Polijas, Skotijas, Dānijas, Latvijas. Skanēs Vecrīgas „tango karaļa” Oskara Stroka melodijas, kā arī Artura Maskata „Tango” versijas pirmatskaņojums. Dzirdēsim arī slavenos Argentīnas autorus, kuru vidū lielākā figūra ir Astors Pjacolla, kurš, izmantojot džeza, baroka un klasiskās formas, radīja jaunu tango mūzikas valodu.

0 komentāri

Komentāru nav