Tuvojas gadskārtējais festivāls „Rīgas ritmi”

Tuvojas gadskārtējais festivāls „Rīgas ritmi”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Festivāla „Rīgas ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns
13-06-2014 A+ A-
Pēc nepilna mēneša – 2. jūlijā – ar ieskaņas koncertu „Origo Summer Stage” Stacijas laukumā sāksies festivāls „Rīgas ritmi”, kas notiks jau četrpadsmito reizi, arī šogad piedāvājot daudzpusīgu programmu un meistarklases, pavēstīja festivāla organizatori piektdien, 13. jūnijā, Daugavas koncertzālē notikušajā preses konferencē.

Festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns pauda, – veselu gadu strādāts, lai klausītājiem varētu piedāvāt visnotaļ plašo festivāla programmu un jaunus, līdz šim Latvijā nedzirdētus māksliniekus.

„Katru reizi saku, ka mūsu bagātība ir mūsu mākslinieki un mūsu vērtība ir publika, kas nāk uz koncertiem. Runājot par mākslinieku zvaigznāju, esam sarūpējuši tādus talantus, kādus grūti atvest un sameklēt. Viens no tādiem ir kolumbiešu arfists Edmars Kastaņeda (Edmar Castañeda), kas 5. jūlijā uzstāsies Rīgas Kongresu namā,” gaidāmo programmu ieskicē M. Briežkalns, akcentējot, – viņaprāt, šis koncerts noteikti ir apmeklēšanas vērts, jo tas, ko šis mākslinieks darot ar arfu, esot grūti izstāstāms. 

Tāpat pēc ilgstošiem pūliņiem festivāla rīkotājiem beidzot izdevies uz Latviju atvest vienu no Eiropas izcilākajiem trompetistiem Paolo Fresu (Paolo Fresu, Itālija), kurš uzstāsies īpašā duetā kopā ar bandoneonistu Danieli di Bonaventuru (Daniele Di Bonaventura) [šis koncerts Kongresu namā notiks 4. jūlija vakarā]. Šajā pašā vakarā Kongresu namā uzstāsies arī „Jeff Lorber Fusion”, kuram Latvijā esot daudz cienītāju.

„Īpaši gribu izcelt jauno ģitāras virtuozu Maiku Deivu (Mike Dawes). Lieki piebilst, ka viņam ir savs fanu klubs un viņa video internetā skatīti vairāk nekā divus miljonus reižu,” par 3. jūlija koncerta dalībnieku teic festivāla mākslinieciskais direktors.

Šajā pašā vakarā sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību notiks arī dziedātājas – latino un flamenko mūzikas izpildītājas – Jasmīnas Levi koncerts. „Manuprāt, 2006. gadā, kad šī dziedātāja pirmoreiz bija Latvijā, viņa izraisīja mazu revolūciju – pēc tam šeit gandrīz katrs dziedātājs savā repertuārā iekļāva kādu Jasmīnas Levi dziesmu. Tagad viņa ved programmu ar jauna stila mūziku, kas pārāk bieži šeit nav dzirdēta,” gaidāmo koncertu raksturo M. Briežkalns.

Arī šogad tiek organizēts īpašs koncerts, kurā piedalās kāds ārzemju viesis un Latvijas mūziķi: „5. jūlijā būs šāds projekts, kad kopā uzstāsies Rendijs Beikers un Latvijas Radio bigbends, kas pagājušogad tika atjaunots un jau vairākkārt piedalījies ļoti labos koncertos kopā ar Kurtu Elingu, Robertu Gambarīni un „New York Voices”.”

Vēl festivāla mākslinieciskais direktors atgādināja, – kā katru gadu, arī šoreiz koncerti notiek Rīgas Kongresu namā, tāpat šogad festivāls ticis pie jaunas koncertu vietas – Daugavas koncertzāles (šeit norisināsies „Olain Farm Jazz Nights”). „Rīgas ritmu” koncerti notiks arī džeza klubā „Hamlets” un brīvdabas atpūtas parkā „Egle”, Vecrīgā, kur pārsvarā uzstāsies latviešu mūziķi: jaunā dziedātāja Rūta Dūduma, Inga Bērziņa Quintet, Kristīne Prauliņa u. c.

Papildu informācija par festivālu, koncertiem un māksliniekiem pieejama „Rīgas ritmu” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav