Marseļa un Košice—2013.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas

Marseļa un Košice—2013.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas
02-01-2013 A+ A-
Marseļa (Francija) un Košice (Slovākija) ir 2013. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas. Kultūras programma oficiāli sāksies 12. janvārī Marseļā un 19. janvārī Košicē.

Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu sacīja: „Šo mirkli Marseļā un Košicē gaidīja un tam gatavojās kopš abas pilsētas tika izraudzītas par 2013. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām. Esmu pārliecināta, ka abu pilsētu iedzīvotāji iesaistīsies neaizmirstamos atklāšanas pasākumos, kas iezīmēs lieliska gada sākumu, kura laikā vietējie iedzīvotāji un ciemiņi no blakusreģioniem un ārvalstīm varēs baudīt kultūras pasākumus. Iniciatīva „Eiropas kultūras galvaspilsēta” jau vairāk nekā 25 gadus ir ES veiksmes stāsts — šis tituls ir vienreizēja iespēja sekmēt pilsētas kultūras dzīvi un ilgtermiņa attīstību, un tas ir ārkārtīgi svarīgs tūrisma nozarei, darbavietu radīšanai un pilsētvides atdzīvināšanai. Vēlu sekmes abām 2013. gada kultūras galvaspilsētām!”

Programmas sākumā Marseļā-Provansā (2013. gada 12. un 13. janvārī) paredzēti četri svētku pasākumi: publiska atklāšanas ceremonija Marseļā, kurā piedalīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, laikmetīgās mākslas izstāde Ēksanprovansā, apslēpto dārgumu meklēšana Marseļā-Provansā un atklāšanas nedēļas nogales noslēguma salūts Arlā.

Košicē, piedaloties komisārei Vasiliu, svētku norisi atklās 19. un 20. janvārī dažādās pilsētas vietās, tostarp valsts teātrī, Steel Arena, podiumā un dažādos klubos, restorānos un kultūras iestādēs. Pasākumā „Košice 2013 — Eiropas kultūras galvaspilsēta” pilsētas tēlu iezīmēs kā izsenas austrumu-rietumu ceļu krustceles.

2012. gada rudenī Eiropas Komisija piešķīra Melindas Merkuri balvu (EUR 1,5 milj.) abām 2013. gada galvaspilsētām, atzīstot to kvalitatīvo sagatavotību un saistību izpildi, ko tās uzņēmušās atlases posmā.

0 komentāri

Komentāru nav