„Mūzika, deja, piedzīvojums” top īpaša scenogrāfija

„Mūzika, deja, piedzīvojums” top īpaša scenogrāfija
Didzis Jaunzems . Scenogrāfija deju uzvedumam „Mūzika, deja, piedzīvojums!”
Jau šo sestdien, 21. jūnijā, Latvijas Nacionālajā operā notiks „Rīgas festivāla” noslēguma pasākums – deju uzvedums „Mūzika, deja, piedzīvojums!”, kam skatuves scenogrāfiju veidojis arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Par šo projektu Didzis Jaunzems (interviju ar viņu „Scenogrāfijā var atļauties trakākas lietas!” lasi šeit) saka: „Deju uzvedums „Mūzika, deja, piedzīvojums!” ir jauns redzējums par mūsdienu scenogrāfiju. Tā vairs netiek uztverta kā skatuves dekorācija, bet gan kā rīks dažādu telpisko situāciju radīšanai. Operas skatuves telpa 10 x 10 x 10 m tiek sadrumstalota vissīkākajā pamatvienībā. Ar iegūto masu iespējams veidot visdažādākos telpas scenārijus specifiskus dažādām dejām. Iespējams veidot telpu kā viendabīgu masu (pamats), no divām pusēm atvērtu telpu (aizkars), telpu ar centrisku elementu (koks), telpu ar vairākiem vertikāliem elementiem (mežs) utt. Vertikālo elementu materiālam izmantotas caurspīdīgas plastikāta caurulītes ar kopējo garumu 10 000 m, kas „uzsūc” gaismu un izkliedē to visa elementa garumā.”

Atgādināsim, ka šajā deju uzvedumā, kas ir „Rīga 2014” programmas pasākums un ar ko noslēgsies „Rīgas festivāls”, iekļautas simfoniskās dejas ar fragmentiem no Leonarda Bernsteina mūzikliem „Pilsētā” un „Vestsaidas stāsts”, kā arī Morisa Ravēla „Bolero” Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Rīgas pašvaldības Dienas centru bērnu deju grupas un deju grupas „Dzirnas” priekšnesumā.

Diriģents – Kristians Linbergs no Zviedrijas, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs.

Biļetes uz deju uzvedumu „Mūzika, deja, piedzīvojums!” var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav