LSO koncertsezonu noslēgs kopā ar Gunāru Upatnieku

LSO koncertsezonu noslēgs kopā ar Gunāru Upatnieku
Nils Vilnis . kontrabasists Gunārs Upatnieks
10-05-2013 A+ A-
17. maijā plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris savu nu jau pēc kārtas 132. ziemas koncertsezonu noslēgs kopā ar vienu no pasaulē izcilākajiem solistiem Gunāru Upatnieku, atskaņojot Rolfa Martinsona Koncertu kontrabasam ar orķestri, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja LSO pārstāve Iveta Vēvere.

LSO, pie kura pults stāsies viens no Eiropā ievērojamākajiem diriģēšanas profesoriem Lucs Kēlers, sezonas noslēguma koncertā klausītājus priecēs ar programmu no cikla „Eiropas dārgumi”.

„Hektora Berlioza uvertīra „Romas karnevāls”, ko pats komponists savulaik, šķiet, 1847. gadā ir diriģējis arī Rīgā, un Johannesa Brāmsa Ceturtā, kas ir arī komponista pēdējā simfonija, ir pasaules klasikas vērtības,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala, akcentējot – Rolfa Martinsona Koncerts kontrabasam ar orķestri, ko atskaņos šobrīd, iespējams, pasaulē labākais kontrabasists Gunārs Upatnieks, ir sarakstīts un pirmatskaņots salīdzinoši nesen un izpelnījies jūsmīgas kritiķu atsauksmes.” Rolfs Martinsons ir starptautiski ievērojamākais zviedru mūsdienu komponists.

Izcilais latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks pēdējo gadu laikā ir guvis žilbinošus panākumus uz pasaules mūzikas skatuves un nesen ir izturējis divu gadu pārbaudes laiku prestižajā Berlīnes filharmoniķu orķestrī.

Jau 2009. gadā mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa rakstīja, ka „pēc divkāršas uzvaras ievērojamajā starptautiskajā ARD konkursā Minhenē 26 gadus vecais latviešu kontrabasists Gunārs Upatnieks ir tāda paša mēroga starptautiska mūzikas zvaigzne Elīna Garanča, Baiba Skride vai diriģents Andris Nelsons”. Jaunais mūziķis savulaik ir bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars, vēlāk arī Bergenas Filharmoniskā orķestra kontrabasu grupas otrais koncertmeistars un pēdējo gadu laikā guvis milzīgus panākumus pasaules nozīmīgākajos solo kontrabasa konkursos.

 

Pēc veiksmīgās ziemas sezonas Liepājas Simfoniskais orķestris gatavosies festivālam „Liepājas vasara”, kas norisināsies no 20. jūnija līdz 19. jūlijam, arī kopā ar Valsts Akadēmisko kori „Latvija” koncertēs Rīgā, piedalīsies Rēzeknes koncertzāles atklāšanā un Dziesmu svētkos.

„Jaunajā sezonā esam aicinājuši Lucu Kēleru kļūt par mūsu orķestra galveno viesdiriģentu. Orķestra mūziķi ir sajūsmā par viņa idejām, bagātīgo pieredzi un to, kā viņš veido muzikālo valodu, un man kā mākslinieciskajam vadītājam ir svarīgi tas, ko vēlas orķestris. Turklāt Lucs Kēlers ar prieku strādā ar mūsu mūziķiem, jo viņam patīkot mūsu attieksme un tas, ka mēs gribam sasniegt rezultātu,” saka Atvars Lakstīgala.

Liepājas Simfoniskā orķestra 132. ziemas sezonas noslēguma koncertu ierakstīs Latvijas Radio 3 „Klasika”.

Papildu informācija par koncerta solistu un diriģentu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv. Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertu var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav