Top Liktens lietu muzejs. Būs Dāmu paradīze

Top Liktens lietu muzejs. Būs Dāmu paradīze
Publicitātes foto
07-01-2013 A+ A-

Pagājušā gada nogalē uzsākts un jau no šī gada pirmajām dienām aktīvi turpinās darbs pie diviem vērienīgiem projektiem – Liktens lietu muzejs un Dāmu paradīze.  Tos Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros veido Mediju komunikācijas darbnīca un filmu studija “Kinolats”.

Daudzas svarīgas un ļoti personiskas liecības par laiku un notikumiem palikušas kultūrvēsturē nepamanītas, lai gan  tieši tās  vienmēr piesaista visplašākās publikas uzmanību visā pasaulē, sniedzot iespēju katram  veidot  savu ikdienas poēziju, apliecinot dzīves svinēšanu zīmēs, kuras mums atstājusi  cilvēciskā pieredze.

Visspilgtāk kultūras vēsturē laiku un notikumus raksturo priekšmeti un lietas, kas mums katram saistās ar kādu konkrētu dzīves posmu, apliecinot notikušo un veidojot īpašu stāstu par mūsu dzīves notikumiem.

DĀMU PARADĪZE2014. gada vasarā skatītājus aicinās uz modes teātra izrādēm, sniedzot ieskatu Eiropas spilgtajās modes vēstures lappusēs. Autore un režisore Ilona Brūvere iecerējusi projektu kā krāšņu izrāžu kopumu, kas sniedz ieskatu vēsturiskā materiālā un iepazīstina skatītāju ar Eiropas modes pasauli laika posmā 1900-2000.

Īpašajās izrādēs aicināti piedalīties Latvijas modes mākslinieki.

LIKTENS LIETU MUZEJS aicinās uz vērienīgu kultūrvēsturisku liecību ekspozīciju. 2014. gadā, Rīgas -  Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas  ietvaros, durvis vērs ļoti personīgu priekšmetu,  lietu un stāstu ekspozīcija, kuru veidojuši paši rīdzinieki.

Mākslinieks Artis Rutks, projekta vadītāja – režisore un žurnāliste – Ilona Brūvere muzeju iecerējuši kā ļoti personisku rīdzinieku priekšmetisko laika liecību stenogrammu.  Uzsākta  LIKTENS LIETU MUZEJA eksponātu apzināšana, un ikviens no mums ir aicināts piedalīties muzeja veidošanā.

25 labākie stāsti tiks atlasīti filmēšanai, piecdesmit no tiem iekļauti grāmatas „Liktens lietu stāsti” manuskriptā, kas apkopos vairāk nekā 100 liktens lietu fotogrāfijas un stāstus.

Pieteikt priekšmetus ekspozīcijai: liktenslietas@gmail.com

Sestdienās no plkst.10.00 līdz 18.00 pa tālruni: 22830515

Pirmie  Liktens lietu muzejam iesūtītie stāsti pieejami šeit.

Pirms trīsdesmit gadiem toreiz vēl jaunais franču rakstnieks Žoržs Pereks savu  pirmo romānu  velta  priekšmetu  valodai un nosauc to „Lietas”. Septiņdesmitie ir laiks, kad  Eiropas  progresīvā  sabiedrība protestē  pret  lietu kultu. Un tomēr,  lietas  un priekšmeti aizvien vēl liecina  par  eiropiešu tikumiem, netikumiem, dzīvi un tradīcijām. Rakstnieks izpētījis mūsu priekšmetu un lietu  pasaules uztveri visai uzmanīgi.

Drīz  viņiem sāka  likties, ka  dzīve stāv uz vietas un turpinās tikai  priekšmetos un lietās, kas  reiz  viņiem ir  piederējuši vai piederēs,- lietās, kam viņi  pieskārušies, un kam vēl kādreiz  pieskarsies kāds cits, dzīvojot pavisam citu  dzīvi. Tās vienmēr būs kā atskaņas no kādas pasaules, kas eksistē tepat blakus paņemot rokās kafijas tasīti, ieskatoties grāmatā vai atverot veļas skapja durvis. Un viņiem  pēkšņi likās, ka viņa dzīvos mūžīgi…

Perekam taisnība, jo lietas un priekšmeti mums sniedz mūžīgas esības  ilūziju. Tikai Liktens lietu  muzeja priekšmetu stāsti nebūs tik apcerīgi, tie  piedāvās dzīvus notikumus un patiesi pārdzīvoto, saglabājot nepārtrauktības  un vienreizības smaržu.

Priekšmeti  un lietas dažreiz zina vairāk par mums nekā cilvēki, kas dzīvo mums līdzās. Un tikai retais prot atcerēties un stāstīt,  izzinot to noslēpumus.Tad liecībās  parādās dzīva pasaule, kuru tik ļoti gribas apskaust un turpināt.

0 komentāri

Komentāru nav