Rīgas apkaimēs sāk ielīgot Jāņus

Rīgas apkaimēs sāk ielīgot Jāņus
F64
18-06-2014 A+ A-
Gaidot Līgosvētkus, vairākās Rīgas apkaimēs trešdien, 18. jūnijā, sāksies pasākumu cikls „Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”, informēja Rīgas domē.

Līdz 21. jūnijam ielīgošana notiks gan Dzegužkalna estrādē, gan Torņakalnā, Grīziņkalnā, Čiekurkalnā un Āgenskalnā.

Ceturtdien, 19. jūnijā, ielīgošana, aplīgošana, Jāņu vainagu pīšana, tradicionālā ugunskura, lāpu un pūdeles darināšana, rotaļas un danči kopā ar folkloristiem no Rīgas un Latvijas apmeklētājus gaida Bastejkalnā. Šajā dienā ielīgošana būs arī Ķengaraga parkā un Strazdumuižas parkā.

Savukārt piektdien, 20. jūnijā, ikviens laipni gaidīts tradicionālajā Zāļu tirgū Doma laukumā, kur bez amatnieku, zemnieku un tirgotāju piedāvātajām precēm būs iespēja iegādāties jāņuzāles un vainagus, kā arī baudīt kultūras programmu. Līdztekus Zāļu tirgum Doma laukumā ielīgošanas pasākumi notiks VEF Kultūras pilī ar koru, deju kolektīvu un ansambļu piedalīšanos, kā arī kultūras centra „Ritums” filiālē, Laimdotas ielā 42, ar Jāņu dekoru veidošanas, siera siešanas, vainagu pīšanas meistardarbnīcām un folkloras kopu dalību.

Piektdien rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs arī iespēja izdancoties zaļumballēs, jo gan kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, gan pie kultūras centra „Imanta” pēc ielīgošanas koncerta būs zaļumballe.

Ielīgošanas pasākumi turpināsies arī sestdien, 21. jūnijā, kad iedzīvotāji gaidīti Kalnciema kvartālā, pie kultūras centra „Iļģuciems” un muzejā „Dauderi”.

Šonedēļ visi iedzīvotāji būs gaidīti gan tradicionālajā Zāļu tirgū Doma laukumā, gan folkloras kopu koncertuzvedumos, amatnieku tirdziņos, Līgosvētku dekoru darināšanas darbnīcās un vasaras saulgriežu tradīciju apgūšanas pasākumos pie Rīgas kultūras centriem, pilsētas parkos un laukumos.

Gatavojoties svinībām, Rīga ietērpta svētku rotā – vasaras saulgriežos pilsētas noformējumu veido latviešu tautas tradīcijās un etnogrāfijas mantojumā balstīti autordarbi.

Ielīgošanas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Ielīgošanas pasākumu programma pieejama internetā – www.kultura.riga.lv.

0 komentāri

Komentāru nav