Ferenca Lista „Via Crucis” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Ferenca Lista „Via Crucis” Rīgas Sv. Pētera baznīcā
Publicitātes foto . Latvijas Radio koris aicina uz koncertu „Via Crucis”
18-06-2014 A+ A-
„Rīgas festivāla” ietvaros 19. jūnijā Sv. Pētera baznīcā Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā atskaņos Ferenca Lista opusu „Via Crucis”. Pie klavierēm – Londonā dzīvojošā latviešu pianiste Diāna Ketlere.

F. Lists galvenokārt asociējas ar virtuozi spoža klavierlauvas slavu, tomēr savā muzikālajā mantojumā atstājis arī lielu daļu sakrālās mūzikas. Mūža beigās Lists izvēlējās kļūt par abatu.

Lista lielformāta opuss „Via Crucis” pirmoreiz atskaņots tikai 1929. gadā. Izmantojot tradicionālus viduslaiku dziedājumus, latīņu himnas, luterāņu korāļus, ekspresionistisku taustiņinstrumentu partiju, komponists radījis jaunu skatījumu uz sakrālo mūziku. 

Diriģents Kaspars Putniņš par šo skaņdarbu saka: „Lists savā laikā bija slavens komponists. Viņu varētu salīdzināt ar popa vai rokzvaigžņu statusu mūsdienās. Lista uzstāšanos gaidīja visā Eiropā, sākot no karaļnamiem un beidzot ar vienkāršiem ļaudīm. Opuss „Via Crucis” ir 19. gadsimta minimālisma mūzika, kuru varētu salīdzināt ar Arvo Perta kompozīcijām, kur skaņa ir impulss klusumam un klusums ir piepildīts ar jēgu, ar kontemplāciju.”

Biļetes uz šo koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav