Medicīnas muzejā notiks starptautiska konference „Dzintars: mīti un zinātne”

Medicīnas muzejā notiks starptautiska konference „Dzintars: mīti un zinātne”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Izstādes „Dzintars: mīti un zinātne” atklāšana
18-06-2014 A+ A-
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 18. jūnijā norisinās starptautiska zinātniska konference „Dzintars: mīti un zinātne”, „Rīga 2014” kultūras portālu informē muzeja komunikācijas nodaļas vadītāja Liene Šarkūna.

Konference notiek „Rīga 2014” programmas izstāžu cikla „Dzintara ceļš Rīgā” izstādes „Dzintars: mīti un zinātne” ietvaros, kas apskatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā līdz 15. oktobrim.

Konferencē piedalās viesi no Kaļiņingradas, Lietuvas, Itālijas un Latvijas. Ar akadēmisku lekciju „Dzintars 16. gs. Kēnigsbergas medicīnā” konferenci atklās Irina Poļakova. Savukārt Džampjēro Mele (Giampiero Mele) no Itālijas klausītājiem prezentēs imperatora Nerona dzintara ceļu.

Konferences programmā iekļautas zinātniskas prezentācijas par dzintaru – tā izcelsmi un ārstnieciskām īpašībām Rīgas humānista Daniela Hermaņa poēmā „De Rana et Lacerta Succino Borussiaco Insitis”/„Prūsijas dzintarā ieslēgtie varde un ķirzaka”, Kaļiņingradas dzintara muzeja starptautiskiem projektiem, kā arī par dzintaru pasaulē.
Paralēli akadēmiskajiem ziņojumiem notiks praktiski demonstrējumi – Voldemāra Johansona instalācijas „Opus 37” demonstrēšana, izstādes „Dzintars: mīti un zinātne” apskate, kā arī praktiski demonstrējumi dzintara izmantošanā sejas masāžu procedūrās Ilzes Brokas-Graudiņas vadībā.

Atgādinām, ka izstāde „Dzintars: mīti un zinātne” Medicīnas muzejā tika atklāta šā gada 15. aprīlī. Tajā eksponēti materiāli no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja, LU Akadēmiskās bibliotēkas, LU Latvijas vēstures institūta, Turaidas muzejrezervāta, Lietuvas mākslas muzeja, Palangas un Kaļiņingradas Dzintara muzeja un Itālijas Bazilikatas apriņķa arheoloģijas muzeja krājuma.

Izstāde iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

0 komentāri

Komentāru nav